Nisa bebeğin sağlık durumu nasıl? Hastaneden açıklama geldi

Nisa bebeğin sağlık durumu nasıl? Hastaneden açıklama geldi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Türkiye, boş bir araziye terk edilen 3 aylık Nisa bebeği süt annesi olan acil tıp teknisyeni Büşra Durmaz ile tanımıştı. Ancak Nisa bebekten kötü haber geldi. Tedavi gördüğü hastane, önümüzdeki 48 saatin oldukça kritik olduğunu açıkladı. Nisa bebeği terk eden anne tutuklandı. Aile Bakanlığı ise "ihmal" iddialarını araştırıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Üç aylık bebeğini boş bir araziye bıraktı, arkasına bile bakmadan uzaklaştı. Nisa bebek öz annesi tarafından ölüme iş böyle terk edildi.

Terk edilmiş bebeğin süt annesi olmuş, tüm Türkiye onları bu görüntüler ile tanımıştı. Ancak bu sevimli tablonun hikayesi bir arazide başladı. Anne Ebru S., Nisa bebeği alarak evden çıktı ve metroya gitti. Metroda Pendik istasyonundan indikten sonra taksiye binen anne, 3 aylık Nisa bebegi Pendik'teki o boş araziye bıraktı.

İhbar üzerine bölgeye ambulans sevk edildi. Tıp teknisyeni Büşra Durmaz bebeği kucağına aldı, kendi bebeğinin sütünü o minik candan esirgemedi. Adına da bebeğinin ismini koydu. Çocuk esirgeme kurumuna teslim etti. Ancak minik Nisa'nın sağlık durumu kötüye gitti. Kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı. Beyin ölümü açısından kesin sonuç henüz belirlenmedi ancak Nisa bebek için önümüzdeki 48 saat oldukça kritik.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yurt görevlilerinin ihmali olduğu iddiasıyla inceleme başlatıldı. Ekipler de bir taraftan biyolojik annenin izini sürdü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, olayın yaşandığı çevredeki 60 güvenlik kamerasını incelemeye aldı. Bebeğini araziye terk eden anne gözaltına alındı. İfadesinde pişman olduğunu söyledi. "Biri sahiplensin diye bebeği araziye bıraktım" dedi. Biyolojik anne tutuklama talebi ile hakimliğe sevk edildi. Çıktığı mahkemece, kasten öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da yaptığı açıklamada konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber