hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  O fotoğrafın nasıl çekildiği ortaya çıktı

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin eski lideri Deniz Baykal'ı ziyaret etmesinin üzerinden günler geçti. Ancak o görüşmenin siyaset kulislerindeki yankısı sürüyor. Bu defa Baykal'ın hem kızı hem oğlu konuştu. İşte görüşmeye ilişkin detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı evinde ziyaret etti. O görüşmenin üzerinden geçen zamana rağmen gündemdeki yerini koruyor.

  "KILIÇDAROĞLU TALEP ETTİ, BAYKAL FOTOĞRAF İSTEMEDİ"

  Görüşmeye ilişkin bir yazı kaleme alan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi o ziyaretteki fotoğrafın nasıl çekildiğini anlattı. Selvi, "Levent Gök, hatıra fotoğrafı alınmasını önerince Deniz Baykal istememiş. Zaten memnun olmadığı yüzünden belli. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu, fotoğraf çekilmesini istemiş. Hatta Ataç, Baykal'ı işaret ederek "Çekiver" demiş. Fotoğrafı Ataç Baykal çekmiş" dedi.

  "KIZI İÇİN VEKİLLİK TALEBİ YOK, İSMİ BİLE GEÇMEDİ"

  Ve o ziyaretten kısa bir süre önce CHP'den istifa eden Deniz Baykal'ın, Aslı Baykal'la ilgili iddialar... Abdülkadir Selvi, Aslı Baykal'ın ziyaret sırasında evde olduğunu ama Kılıçdaroğlu'nun yanına inmediğini yazdı. "Baykal'ın kızı için milletvekili yapın diye bir talebi olmamış. Hatta sohbet sırasında Aslı Baykal'ın ismi geçmemiş" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ATAÇ BAYKAL: BABAM CHP’YE KATKI SUNMAK İSTEDİ

  O ziyarete ilişkin Gazeteci Barış Yarkadaş'a konuşan Deniz Baykal'ın oğlu Ataç Baykal ise "Babam seçimlerde aktif görev istedi ve CHP'ye katkı sunmak istediğini ifade etti. Bu görüşmenin esası Deniz Baykal'ın CHP'ye olan bağlılığını ve sadakatini ifade etme görüşmesidir" ifadelerini kullandığını aktardı. Yazıda Ataç Baykal'ın "Babamı Kılıçdaroğlu'na ve CHP'ye karşı gibi göstermek istiyorlar. Bu mizansen, Kemal Bey'in Deniz Bey'i ziyaret etmesiyle bozuldu, boşa çıkardık" dediği öğrenildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow