hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Oğlunu kaleden iten anneye müebbet istendi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Şizofreni hastası Ferdi Arık, geçen yıl Çorum'da annesi tarafından kaleden itildikten sonra hayatını kaybetmişti. O anne için ağırlaştırılmış müebbet cezası istendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Oğlunu bir tekmeyle ölüme yuvarlamıştı. O anne için ağırlaştırılmış müebbet istendi.

  Şizofreni hastası Ferdi Arık 22 Mayıs 2021'da Çorum'daki İskilip Kalesi’nden düşüp hayatını kaybetmişti. Bir görgü tanığı, Ferdi'yi bir kadının ittiğini söyleyince gerçek ortaya çıktı. Arık'ın düşme nedeni ona atılan bir tekmeydi. Tekmeyi atanın ise öz annesi Meşhure Arık olduğu belirlendi.

  Gözaltına alındıktan sonra tutuklanan anne Meşhure Arık, ifadesinde oğlunu öldürmesini, eşi Cebrail Arık'ın istediğini söylemişti. Meşhure Arık hakkında 'altsoyu nitelikli kasten öldürme' suçundan, tutuksuz yargılanan eşi Cebrail Arık hakkında ise 'altsoyu kasten öldürmeye azmettirme' suçundan dava açıldı.

  Oğlunu kaleden iten anneye müebbet istendi

  Çorum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sanıkların akli dengesinin yerinde olup, olmadığının belirlenmesi için istenen rapor da sonuçlandı. İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda; zanlının "akli dengeleri yerinde" olduğu açıklandı.

  Savcının esas hakkında mütalaasını sunduğu davada, tutuklu yargılanan Meşhure Arık için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, tutuksuz yargılanan baba Cebrail Arık için de beraat talep edildi. Savunmaların alınması için dava ertelendi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow