Okul ve yurt çevrelerinde denetimler artırıldı

Okul ve yurt çevrelerinde denetimler artırıldı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İçişleri Bakanlığı, yeni eğitim ve öğretim dönemi güvenlik tedbirlerini artırdı.. 57 bin personel haftanın 5 günü 81 ildeki okulların ve yurtların çevrelerinde olacak. Okul servisleriyle ilgili de ayrı bir adım atılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milyonlarca öğrenci okullarına kavuştu. İçişleri Bakanlığı da 81 ildeki okul ve öğrenci yurtlarında güvenliği üst seviyeye çıkardı. Bakanlık, görevlendirdiği 57 bin personelle okul ve yurt çevrelerinde denetimi sıklaştırdı. Haftanın 5 günü denetim yapılacak.

KAFE, OYUN SALONLARI, İNTERNET KAFELER DENETLENECEK

Denetim yapılan yerlerden biri de Ankara'daki bir meslek lisesi önüydü. Okula yakın yerlerdeki hem araçlar incelendi hem de yayalara GBT, yani bilgi taraması yapıldı. Denetimde özellikle okulla ve öğrencilerle ilişkisi olmayan yayalara kimlik ve GBT uygulanıyor. Hakkına olumsuzluk tespit edilenlere işlem yapılıyor. Okul çevresindeki park, bahçe, kafe, oyun salonu, internet kafeler de takipteydi. Ekipler inceleme ve kimlik kontrolü yaptı.

OKUL SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM

İçişleri Bakanlığı'nın güvenlik önlemlerine ek olarak Milli Eğitim Bakanlığı servislerle ilgili adım attı. Yeni eğitim ve öğretim döneminde tüm okul servisi şoförlerine halk eğitimi merkezlerinde iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verilecek. Kursları başarıyla bitiren şoförlere kurs bitirme belgeleri de verilecek. Kurslar en geç 11 Kasım 2022’ye kadar tamamlanacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber