hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Okullarda normalleşme ne zaman?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, video konferans yöntemi ile öğretmenlerle buluştu. "okullarımıza geri döndüğümüzde çocuklarımızın fiziksel sağlığını ve ruhsal sağlığını önceleyerek eksikliklerimizi telafi edeceğiz ama bunu yaparken acele etmeyeceğiz." dedi. Okullar ne zaman açılacak sorusuna da "doktorlar virüs bulaşma tehlikesi azaldığı dediğinde" yanıtını verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs sürecinde internet ortamında yapılan "ziya öğretmen ile eğitim buluşmaları" kapsamında Edirne’de görev yapan öğretmenlerle buluştu. Bakan Selçuk’un, meslektaşlarıyla buluşmasında, salgın sürecinde yaşananlar ve okullara geri dönüldüğünde gerçekleştirilmeyi bekleyen planlar gündemi oluşturdu. Bakan Selçuk, okulların ne zaman açılacağı ve telafi eğitimleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

  Görüşme sırasında öğretmen anne babalarının yanında bulunan çocukların "okulların açılması" isteklerini dile getirmeleri üzerine Bakan Selçuk, "doktorlar virüsün bulaşma tehlikesi azaldı dediğinde okulları açacağız." diyerek, teneffüste top oynama tekliflerini de kabul etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow