Onur Alp Eker'in ölümüne ilişkin detaylar

Video: Onur Alp Eker'in ölümüne ilişkin detaylar

19 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Onur Alp Eker, başkentte Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığı aramaya çıkarak kayboldu. 3 gün sonra ölü olarak bulunan Eker için cenaze töreni düzenlendi. İlk tespitlere göre Onur Eker'in ölümünde şüpheli bir durum yok.

Kaybolmadan önce son görüntüleri güvenlik kameralarına böyle yansımıştı. Onlarca görevli günlerce aradı. En sonunda cansız bedenine ulaşıldı.

ONUR EKER KAÇAN KURBANLIĞIN PEŞİNE DÜŞÜP KAYBOLMUŞTU

19 yaşındaki tıp öğrencisi Onur Alp Eker, bayram tatili için Ankara Pursaklar Sirkeli Mahallesi'ndeki dedesinin yanına gitti. Bayramın ilk günü kesecekleri kurbanlık koyun ellerinden kaçınca dedesi ve Eker farklı yolları izleyerek koyunun peşine düştü. Eker öğle saatlerinde annesini arayıp kaybolduğunu söyledi ve cep telefonuna konum atmasını istedi. Saat 17.00 civarındaysa görüntüleri bir kameraya yansıdı. 19 yaşındaki gence ait son izde bu görüntüler oldu. 

200'DEN FAZLA GÖREVLİ ARAMA ÇALIŞMALARINA KATILDI

Helikopterlerin destek verdiği arama çalışmalarına 200'ün üzerinde güvenlik görevlisi katıldı. Yaklaşık 3 gün sonra Sirkeli Mahallesi Çalseki mevkiindeki bir bölgede 19 yaşındaki Eker'in cansız bedenine ulaşıldı. Eker'in cansız bedeni ilk incelemelerin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp'a getirildi.

İLK İNCELEMEYE GÖRE ŞÜPHELİ BİR DURUM YOK

Polisin Eker'in ölümüyle ilgili soruşturmasının devam ettiği öğrenilirken, Eker'in cesedine ulaşıldığında üstündeki kıyafetlere ve vücuduna herhangi bir zarar gelmediği, cep telefonunun da yanında olduğu belirtildi. İlk incelemelere göre 19 yaşındaki Eker'in ölümüyle ilgili şüpheli bir durumun olmadığı ifade edildi.

TIP ÖĞRENCİSİ DEFNEDİLDİ

Otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından Eker için Karşıkaya Mezarlığı Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından 19 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi defnedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS