Özel Haber... İstanbul'un Neron'u yakalandı | Video

Özel Haber... İstanbul'un Neron'u yakalandı | Video

{ title }

SONRAKİ VİDEO

26 ve 27 Temmuz'da İstanbul Esenyurt'ta 4 ayrı adreste yangın çıktı. O yangınlardan birinde anneanne ve torunu hayatını kaybetti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı detaylı inceleme, o yangınların kundaklama olduğunu ortaya çıkardı. Yüzlerce saatlik kamera kayıtlarının izlenmesiyle kimliği belirlenen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi. CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ ve Hilmi Yaşa'nın özel haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sokaklarda dolaşıyor, ateşe vereceği evleri seçiyordu. O kundakçının güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.

İstanbul Esenyurt’ta 26 ve 27 Temmuz’da peş peşe dört yangın meydana geldi. Sonuncu yangın ise bir apartmanın bodrum katında çıktı.

56 yaşındaki Suna Urtanur ve torunu 8 yaşındaki Ela Seliman'ın öldüğü yangının ardından İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, kapsamlı bir çalışma başlatılması talimatını verdi. Araştırma için özel ekip kuruldu.

O isim, hakkında daha önceden de kundaklama suçundan sabıka kaydı bulunan 38 yaşındaki Ahmet Tülek’ti.

Güvenlik kameralarında tespit edilen görüntülerinde Tülek, önce sokaklarda dolaşıp ateşe vereceği yerleri tespit ediyor, ardından sebep olduğu alevleri izlemek için tekrar o adrese geliyordu. Hatta görgü tanıkları, Tülek’in bazı yangınlarda itfaiye ve çevre sakinlerine yardım ettiğini de anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kamera kayıtları sayesinde kimliği belirlenen Ahmet Tülek, Bahçelievler’de yakalandı.

Emniyetteki sorgusunda suçlarını itiraf eden Tülek, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber