Özel: 'Zehir içtik' dedi ama biz de şerbet içmedik

Özel: 'Zehir içtik' dedi ama biz de şerbet içmedik

CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, katıldığı televizyon programında soruları yanıtlayarak "Ekrem İmamoğlu'nun adayı" olduğuna yönelik iddialara ve "emanetçi genel başkan" yakıştırmalarına yanıt verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Özel, “Ekrem Bey ‘değişim' demeseydi de çıkardım, demesini de çok doğru buldum. ‘Değişim' diyen herkes, bu parti bir daha seçim kaybetmesin istiyor. Bir tane emanet var. O emaneti şimdi sayın genel başkan taşıyor. Emanet Atatürk’ten” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir kez daha eski defterleri açtı. Hem 2018 hem de 2023 seçimlerini hatırlattı. "Ben masa yıkmadım, o seçim kazanılabilsin diye ben zehir içtim" dedi. CHP Grup Başkanı Özgür Özel'den Akşener'e "CHP şerbet mi içti" cevabı geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir kez daha 2023 cumhurbaşkanlığı seçimi üzerinden CHP’yi eleştirdi.

2018 seçimleri üzerinden de eleştirileri vardı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 15 milletvekili ricası için gittiğinde adaylık için masaya Abdullah Gül'ün isminin geldiğini “Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Abdullah Gül’ün adaylığını doğrudan bana söyledi. O 15 milletvekili için ricaya gittiğim akşam söyledi. Bende arkadaşlarımızın beni aday ettiğini önceden ilan edildiğini arkadaşlarımın kabul etmeyeceğini söyledim” ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akşener’in Edirne’de yaptığı o açıklamalarına karşılık CHP genel merkezi henüz yorum yapmadı.

İYİ Parti liderine cevap CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel’den geldi.

Özel, “Geçmişteki ittifaka farkı sürdüreceğiz diye bugün kimliksizleşmesini doğru bulmam ama geçmişte aramızda bir hukuk vardı değil mi? Öyle ya da böyle kazansak kazanacaktık, birlikte yönetecektik, kaybetmeyi de bilmek lazım” sözlerini kullandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber