Özel'den Akşener'e iş birliği mesajı

Özel'den Akşener'e iş birliği mesajı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Antalya Manavgat'taki milletvekili kampında konuştu. Gündeminde yine İYİ Parti ile iş birliği vardı. Özel, "İş birliği yönünde karar çıkmasını temenni ederim" dedi. Ancak aksi durumda bir karar çıkarsa da anlayışla karşılayacaklarını söyledi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

"İŞ BİRLİĞİ KARARI ÇIKMASINI TEMENNİ EDERİM"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim için iş birliği mesajını bu kez Antalya'dan verdi. "İş birliğinden yana bir karar çıkmasını temenni ederim. Ancak aksi durumu da fevkalade anlayışla karşılayacağımızı ifade etmek isterim. İttifak ne olacak? Sayın Meral Akşener'e heyetimizle birlikte bir ziyaret gerçekleştirdik. Ziyaretimizde kendilerinin genel idare kurulunun kararından haberdar olduğumuzu ancak birbirimize kaybettirme niyetinde olmanın seçmenin beklentisiyle örtüşmediğini, aksine birlikte kazanmanın muhalefeti güçlendireceğini söyleyip mümkünse kararın gözden geçirip geçiremeyeceğini sorduk. Onlar da pazartesi günkü genel idare kurulunu işaret ettiler" dedi.

Özelden Akşenere iş birliği mesajı

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İş birliğini istediklerini ancak pazartesi günü toplanacak İYİ Parti Genel İdare Kurulu'ndan çıkacak karara da saygılı olacaklarını vurguladı. "Partilerin yetkili organlarının alacağı kararlara saygılıyız. Her iki sonuç çıkması durumunda da saygımızı ve nezaketli ilişkimizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Özelden Akşenere iş birliği mesajı

KAMPIN AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPTI

Özgür Özel, partisinin hafta sonu boyunca yapılacak milletvekili kampının açılış konuşmasını yaptı. Yerel seçimler gündemindeydi. "Önümüzde bir yerel seçim var. Bu günlerde çok derinlemesine memnuniyet anketleri yapıyoruz" dedi.

Özel'in gündeminde iktidarın 50+1 sistemi ve anayasa değişikliği çağrısı da vardı. "Revizyonlar olabilir diye bir dayatmayı asla ve asla kabul etmemiz mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Kampta Özel'in konuşmasının ardından milletvekilleri ile basına kapalı toplantıya geçildi. Kapalı toplantıların gündeminde ise yerel seçim, aday belirleme stratejileri olacak. Milletvekillerinin seçim çalışması kapsamında hangi illere gideceği konuşulacak.

CHP MYK ANTALYA'DA TOPLANACAK

Antalya'da merkez yönetim kurulu da toplanacak. Kampın tamamlanmasının ardından da CHP'nin mesaisi tekrar Ankara'ya taşınacak. Özel, parti meclisi toplantısına başkanlık edecek. Yerel seçim ve 100'üncü yıl affı konuşulacak.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow