Özgür Özel, İmamoğlu'nun emanetçisi mi? CHP'den bu soruya yanıt geldi

Özgür Özel, İmamoğlu'nun emanetçisi mi? CHP'den bu soruya yanıt geldi

CHP GENEL Başkanı Özgür Özel, göreve gelmesinin ardından ilk merkez yönetim kurulu toplantısına başkanlık etti. Parti sözcüsü Deniz Yücel, "Ekrem İmamoğlu'nun MYK'da etkili ve Özgür Özel emanetçi genel başkan" yorumlarına tepki gösterdi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

YÜCEL: PARTİ KURULLARI BİR KİŞİYE GÖRE BELİRLENMEDİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ilk ziyaretinde eşlik etti. Ardından da iddiaya göre parti kurullarındaki isimler de ona yakınlığa göre belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'A Takımı'nı belirlediği, Özel'in emanetçi genel başkan olduğu iddiaları ilk MYK sonrası yeni parti sözcüsüne soruldu. Deniz Yücel, "Sayın Özgür Özel'e emanetçi genel başkan yakıştırması yapmaları en hafifinden Özgür Özel'e de Ekrem İmamoğlu'na da yapılmış saygısızlık, hadsizliktir. CHP'nin parti meclisi ya da yüksek disiplin kurulu üyeleri bir kişiye yakınlığı ya da uzaklığı ile belirlenmedi, biz sandık koyduk. Ne parti meclisi ne yüksek disiplin kurulu için bir kişiye yakınlık ya da uzaklığın bir kriter olmadığını ifade etmek istiyorum" yanıtını verdi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

ÖZGÜR ÖZEL İLK YURT DIŞI ZİYARETİNİ KKTC'YE YAPACAK

İlk toplantıdan sonra CHP Genel Başkanı'nın ilk yurt dışı ziyareti ile ilgili de bilgi verildi. Deniz Yücel, "Yurt dışı gezisinin hazırlıklarına başlandı. Çok yakın bir gelecekte önce KKTC, sonra da Azerbaycan ziyaretinde görebiliriz" dedi.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow