hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan zanlının ifadesi ortaya çıktı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan Serhat K., Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce "Kasten Öldürmeye Teşebbüs" suçundan tutuklandı. Şüphelinin emniyetteki ifadesi de ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a genel merkez binasında bıçaklı saldırı gerçekleştiren şüphelinin ifadesi ortaya çıktı. Gerekçe olarak sosyal medya paylaşımlarını gösterdi.

  Öztürk Yılmaz'ı bıçakladıktan sonra kaçmayı başaran ve Bolu'da gözaltına alınan Serhat K., emniyette verdiği 6 sayfalık ifadede "Öztürk Yılmaz'ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı videolardan rahatsız oldum" dedi. İfadesinde Aydın'da yaşadığını söyleyen şüpheli, uçakla İstanbul'a oradan da Ankara'ya geldiğini anlattı.

  Öztürk Yılmazı bıçaklayan zanlının ifadesi ortaya çıktı

  Olayı nasıl gerçekleştirdiğini de planladığını anlatan Serhat K. "Yolda 80 TL'lik bir bıçak aldım. Devlet ve devlet büyüklerimiz hakkında ki paylaşımlarından dolayı oalyı gerçekleştirdim" ifadelerine yer verdi. Daha önceden suç kaydı olan Serhat K.'nin ifadesinde Yenilik Partisi genel merkezine girişte hiçbir zorluk yaşamadan genel başkanla görüşebildiğini anlattığı da görüldü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Serhat K.'nın cep telefonunda yapılan incelemede nitelikli öldürme ve kasten yaralama suçuyla ilgili cezaları araştırdığı da tespit edildi. 

  Serhat K, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce "Kasten Öldürmeye Teşebbüs" suçundan tutuklandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow