hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Paha biçilemez ayakkabı! Depremde ayakkabısını veren polisi bulmaya çalışıyor

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Hatay'da Ramazan Dilaver, deprem anında ayakkabılarını giyemeden kendini sokağa attı. Dilaver'in üşüdüğünü gören bir polis memuru, ayakkabısını ona verdi. Dilaver şimdi hala o ayakkabıyı giyiyor ve sokak sokak gezerek kendisine yardım eden polisi bulmaya çalışıyor. CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Doğukan Yıldırım'ın haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Yağmur yağıyordu bir köşede durduk. Buranın polisleri geldi. Bir şey var mı dedi, yok dedik çok şükür. Ayakkabılarınız dedi. Ayakkabılarım yok dedim, ayakkabımı al, bir şey olmaz ben kendime bulurum dedi. Abi dedim sen çorapla kalıyorsun ama bir yağmur yapıyor. Allah razı olsun yani aldım giydim. Adamı kaybettik, bir günle kayboldu nereye gitti bilmiyorum"

  Ne o polisi unuttu. Ne de o polisin kendisine verdiği ayakkabıyı. Onunki bir çift ayakkabının vefaya dönüşmesinin hikayesi.

  Ramazan Dilaver, eşi ve üç çocuğu 6 Şubat'taki depremde hızla kendilerini evlerinden dışarı attı. Onlar çıktıktan saniyeler sonra binaları yerle bir oldu.

  Paha biçilemez ayakkabı Depremde ayakkabısını veren polisi bulmaya çalışıyor

  Çıplak ayakla kaçtım diyor Ramazan Dilaver. Soğuktan buz kesen ayağını İstanbul'dan gelen bir polis fark ediyor ve o polis hiç düşünmeden ayakkabısnı çıkarıyor, ona veriyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Adını bilmiyorum valla İstanbul'dan geldik dedi. Yani beni çıplak ayakla görünce kendi ayakkabısını verdi adam Allah razı olsun. Ben de her sabah silerim giyerim, giderim işimi görürüm gelirim akşam çıkarırım. Yatarken çıkarıyorum, giderken giyiyorum işime gidiyorum. Bakıyorum ayakkabıya, her gün temizleyip koyuyorum kenara, hala giyiyorum bu ayakkabıyı"

  35 yaşındaki Ramazan Dilaver Hatay'da ASELSAN'ın kurduğu çadırkentte kalıyor ailesiyle beraber. Ramazan Dilaver'in ayağında yine o ayakkabılar. Aklı ise o ayakkabıyı veren poliste. Hatay'da onu arıyor sokak sokak geziyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow