hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Pınar Gültekin davasında karar polemiği

  Pınar Gültekin cinayeti davasında, haksız tahrik indirimi uygulanması siyasilerin de gündemindeydi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli grup toplantılarında kararı değerlendirdi. AK Parti'den de verilen karara ilişkin açıklama vardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Pınar Gültekin cinayeti davasında sanık için çıkan ceza siyasetin de gündemindeydi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, idam cezasını gündeme getirdi.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten de davaya ilişkin açıklama geldi. Çelik sosyal medya hesabından "mahkemelerin eksik ya da yanlış bulduğumuz kararlarının yeniden değerlendirilmesi için yargının kendi mekanizmaları ve süreçleri vardır." vurgusu yaptı.

  Yargı mekanizması kararların en isabetli şekilde tamamlanması için kendi içinde değerlendirme süreçlerinin hukuka uygun şekilde çalıştırılması gerektiğine işaret eden çelik, "Pınar Gültekin'e bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bu vahşi cinayeti bir kere daha lanetliyoruz. Hukuki süreçleri hassasiyetle takip edeceğiz." dedi

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında konuştu.

  HDP Eş Başkanı Pervin Buldan da grup toplantısında, "Kadın düşmanı kararı en güçlü sesle lanetliyorum. İndirim yapılmasını asla kabul etmiyoruz." ifadelerini kullandı.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow