hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  PKK'nın bomba ve patlayıcı ağı çökertildi

  KAYNAK DHA

  Suriye ve Irak'tan getirdikleri bombaları Diyarbakır'da gömdüler ve Türkiye'yi sarsan terör eylemlerinde patlattılar. Diyarbakır ve Şanlıurfa'daki operasyonlarla terör örgütü PKK'nın patlayıcı sevkiyat ağı çökertildi. İşte o operasyonların ayrıntıları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye'yi kana bulamak için Irak ve Suriye'den kilolarca bomba ve patlayıcı madde getirdiler. Eylemlerde kullanmak üzere depoladılar.

  Diyarbakır ve Şanlıurfa'da güvenlik güçleri, uzun süren takibin ardından 8-12 Aralık tarihleri arasında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenledi. Diyarbakır'ın Bağlar, Kayapınar ve Çınar ilçelerinde yoğunlaşan operasyonlarda terör örgütüne ait bir cephanelik ele geçirildi. 44 kişi gözaltına alındı.

  O nokta, terör örgütünün bomba ve patlayıcı dağıtım merkeziydi. Örgütün büyük çaplı eylemlerde kullanacağı 372 kilo patlayıcı, 8 el bombası , 12 el yapımı roket ve 7 tüfek ile çok sayıda bomba düzeneği ele geçirildi. Patlayıcıların Kuzey Irak ve Suriye'den yurda sokularak Diyarbakır'da depolandığı tespit edildi.

  Operasyon kapsamında gözaltına alınan 44 kişiden 21'i tutuklandı. Beşiktaş'ta 39'u polis 47 kişinin şehit olduğu saldırıda patlatılan bombaları taşıyan baba-oğul da tutuklananlar arasında. İki teröristin patlayıcıları, Diyarbakır'daki cephanelikten aldığı ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Güvenlik güçleri, zanlıların Türkiye'nin değişik yerlerinde düzenlenen bombalı saldırılarla ilgili bağlantılarını da araştırılıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow