hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Psikiyatri Derneği'nden Salih Zoroğlu açıklaması: İddialarla ilgili inceleme var

  Profesör Doktor Salih Zoroğlu, çocuk hastalarına uyuşturucu ilaç vererek ailelerini cinsel istismarla suçladığı gerekçesiyle tutuklanmıştı. Konuyla ilgili Türkiye Psikiyatri Derneği'nden açıklama geldi. "Ciddi iddialar var inceleme başlattık" diyen dernek, süren psikiyatrik tedavilere de dikkat çekti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çocuk hastalarına uyuşturucu ilaç vererek ailelerini cinsel istismarla suçlattığı gerekçesiyle tutuklanan Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor Salih Zoroğlu ile ilgili Türkiye Psikiyatri Derneği'nden yazılı açıklama geldi.

  Dernekten yapılan yazılı açıklamada; bilimsel, güvenli ve etik ilkelerle sürdürülen bir tedavi ortamının hekimliğin temel ilkesi olduğuna işaret edildi. "Halen yargılama sürecinin devam ettiği konu ile ilgili olarak süreci yakından takip ettiğimizi, ciddi iddiaların olduğu olay ile ilgili inceleme başlatıldığını ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyurmak isteriz" ifadeleri kullanıldı.

  Psikiyatri Derneğinden Salih Zoroğlu açıklaması: İddialarla ilgili inceleme var

  Ayrıca açıklamada; çocukluk çağı travmaları ile ilgili belirsizlik yaratan açıklamalardan kaçınılması ve mahkeme sürecinde olan bir konunun genelleştirilmemesi gerektiğine vurgu yapıldı. "Hekimlerimizce gerek psikoterapi gerekse ilaç kullanımı ile yürütülen tedavilerin sürdürülmesi, tedavilere olan güvenin korunması son derece önemlidir." denildi

  2016 yılında FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle kanun hükmünde kararname kapsamında meslekten ihraç edildiği ortaya çıkan Zoroğlu'nun, 2021 yılında Bakırköy'de kendisine ait muayenehane kurarak çocuk ve ergen psikiyatristi olarak çalışmaya başladığı öğrenilmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow