Ramazan ayı için tam kapanma mı geliyor?

Video: Ramazan ayı için tam kapanma mı geliyor?

Ramazan ayına günler kala koronavirüs vaka sayılarında rekor üstüne rekor kırılıyor. Peki, pazartesi günü toplanacak Bilim Kurulu'nda yeni tedbirler için tavsiye kararı alınacak mı? Ramazanda tam kapanma mı geliyor? Detaylar haberimizde...

Koronavirüs tablosundaki hızlı artış sürerken, "Tam kapanma olacak mı?" sorusunun yanıtı için gözler şimdi pazartesi günü gerçekleştirilecek Bilim Kurulu toplantısında. Toplantıya kurul üyeleri yüz yüze katılacak. Sonrasında da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapacak.

Ramazan ayından bir gün önce toplanacak Bilim Kurulu'nda 81 ilden gelecek son veriler değerlendirilecek. Vaka sayıları, hastane doluluk oranları doğrultusunda alıancak tedbirler konuşulacak. Masada şehirler arası seyahat yasağı, kısıtlama saatlerinin değiştirilmesi ve tam kapanma gibi seçenekler bulunuyor. Tam kapanma tedbirinin gündeme gelmesinin nedeni, art arda rekor üzerine rekor kıran vaka sayıları.

CNN TÜRK’ün edindiği bilgilere göre Bilim Kurulu toplantısında Ramazan ayı öncesi okullardaki son durum da konuşulacak. Okullara ek tedbir ya da kapama seçeneği de gündeme gelecek. Tam kapanmanın vaka sayısını düşürmek için en uygun yöntemlerden biri olduğu ifade edilirken, ancak tam kapanma olmaması halinde bir dizi önerinin de Bilim Kurulu tarafından sunulduğu dile getirildi. Bilim Kurulu'nun önerilerinin salı günü kabine toplantısında ele alınması ve son kararların bu toplantıdan sonra duyurulması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS