"Reis" denizaltıların en kritik bölümü

"Reis" denizaltıların en kritik bölümü

Reis sınıfı denizaltıların en kritik parçası, Gölcük Tersane Komutanlığı’na teslim edildi. Denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısmın son teslimatının yapıldığını Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısım section 50’nin son teslimatının Gölcük Tersane Komutanlığı’na yapıldığını söyledi. Demir, sosyal medya hesaplarından "kritik sistemlerin yerlileştirmesine devam ediyoruz" notuyla konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

Türkiye'nin en modern denizaltılarının üretildiği, yeni tip denizaltı projesi kapsamında, torpido kovanlarının yer aldığı section 50, Türkiye'de ilk kez üretilerek, milli denizaltı yolunda önemli bir kabiliyet kazanıldı.Türk donanmasının en modern denizaltı platformu olacak reis sınıfı denizaltıların en kritik bölümü olan section 50, denizaltı ana silahlarını ve güdümlü mermilerin atılmasını sağlayan sistemleri içinde barındırıyor.

Üretilen section 50 sayesinde reis sınıfı denizaltılar, 8 adet 533 milimetrelik torpido kovanı ile silahlandırılıyor. Proje kapsamında 6 adet reis sınıfı denizaltının teslim edilmesi planlanıyor.

Türkiye’nin ilk Denizaltı Test Altyapısı, faaliyete başladı

Türkiye’nin ilk Denizaltı Test Altyapısı, faaliyete başladı