Rus Büyükelçisi Ankara'da saldırıya uğradı

Rus Büyükelçisi Ankara'da saldırıya uğradı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a Ankara'da silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı, büyükelçinin bir sanat sergisine katılımı sırasında gerçekleşti. Anadolu Ajansı saldırganın düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Büyükelçi saldırıda hayatını kaybetti. Suikastçının 22 yaşındaki çevik kuvvet polisi Mevlüt Mert Altıntaş olduğu açıklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rusya'dan Karlov'a saldırı ile ilgili açıklama

ABD'den Andrey Karlov'a düzenlenen saldırıyla ilgili açıklama

Abdulkadir Selvi suikastçi hakkındaki bilgileri paylaştı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara'da katıldığı bir fotoğraf sergisinde kimliği bilinmeyen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Karlov, Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen "Gezgin Gözüyle Kaliningrad'dan Kamçatka'ya Rusya"adlı konulu fotoğraf sergisinde, açılış konuşmasını yaptığı sırada, silahlı saldırıya uğradı. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hastaneye kaldırıldı

CNN TÜRK muhabiri Ünal Kaya, Rus büyükelçinin yaralı olarak Güven Hastanesi'ne kaldırıldığı ve Karlov'un eşinin de hastanede bulunduğunu belirtti.

Rus ajansları: Büyükelçi hayatını kaybetti

Rusya'nın RIA haber ajansı, saldırıya uğrayan Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'un hayatını kaybettiğini duyurdu. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Büyükelçi'nin kurtarılamayarak hayatını kaybettiğini duyurdu.

Etkisiz hale getirildi

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a silahlı saldırıda bulunan kişinin, düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

'Ölmeden çıkmayacağım'

Büyükelçiyi vuran saldırganın olay anında 'buradan ölmeden çıkmayacağım' diye bağırdığı belirtiliyor.

Hürriyet muhabiri anlattı

CNN TÜRK Ana Haber bültenine canlı yayında bağlanan Hürriyet Gazetesi Muhabiri Haşim Kılıç, yaşananları anlattı.


Hürriyet muhabiri Rus Büyükelçisi'ne silahlı saldırı anını anlattı 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşte Rus Büyükelçisi'ni vuran suikastçi

Rusya'dan çok önemli açıklama: Karşı karşıya getirmek istiyorlar

Saldırganın büyükelçiyi arkasından vurduğunu ifade eden Kılıç daha sonra havaya ateş açarak içerde bulunanları dışarıya çıkardığını açıkladı.

Saldırganın büyükelçinin koruması olduğuna dair de iddialar bulunuyor.

Büyükelçi Andrey Karlov 2013 yılında Ankara'daki görevine başlamıştı. Karlov daha öncesinde ülkesinin Kuzey Kore Büyükelçiliği görevini yürütüyordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Karlov'un cenenazesi Adlı Tıp Kurumu'na götürüldü

Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un cenazesi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Otopsiye Rusya yetkililerinin de gireceği öğrenildi.

Bu arada suikastı gerçekleştiren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın da cesedi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nden saat 00.10'da çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Görgü tanığı: Buradan canlı çıkmayacağım dedi