Sahipsiz araçlar hala sokaklarda mı?

Sahipsiz araçlar hala sokaklarda mı?

İçişleri Bakanlığı, geçtiğimiz yıl başında hurda ve atıl araçların toplatılması genelgesi yayınlamıştı. Genelgenin yayınlanmasının ardından 81 ilde araçlar toplanmaya başladı. Ancak genelgenin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala sokaklarda olan sahipsiz otomobiller var. CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak ve kameraman Güngör Yılmaz'ın haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kimi borcundan dolayı bıraktı, kimi de çürümeye terk etti. Sahipsiz otomobiller, cadde ve sokaklarda yıllardır park halinde.

Sokaklardaki sahipsiz otomobillerin bekleyişi, hem trafik akışını engelliyor, çevre kirliliğine neden oluyor ve en önemlisi patlama ve yangın çıkma riskine davetiye çıkarma ihtimali, İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi. 2022 ocak ayında 81 ile hurda ve atıl araçların toplatılması genelgesi gönderildi.Burası İstanbul İkitelli. Ama hala sokaklarda sahipsiz atıl otomobiller var. İşte bu otomobillerin çoğu sahipsiz yol kenarlarında beklemeye devam ediyor. Öyle ki bazıları malzeme deposuna çevrilmiş durumda.

Kiminin lastiği, kiminin aynası, kiminin farları kırık. Araçlar yıllardır aynı yerde beklemeye devam ediyor. Bakanlık, genelgede ilgili belediyelerden araçların toplanacağı yer için arsa tahsisi yapmasını, trafik zabıtalarınca o araçların toplatılması, emniyet ve jandarma ekiplerinden de eğer atıl otomobillerin sahipleri 6 ay içinde araçları almazsa trafikten menedilmesini istedi.

Ankara'da site bahçesinde 5 araç yandı

Ankara'da site bahçesinde 5 araç yandı