"Sahte doktor" davasında ikinci duruşma

"Sahte doktor" davasında ikinci duruşma

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve sahte diploma ile görev yaptığı tespit edilen Ayşe Özkiraz tutuklanmıştı. Sahte doktor davasında ikinci duruşma görüldü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Adı dahil her konuda yalan söylemiş, yaptırdığı sahte kartlar ile akıl almaz bir sahteciliğe imza atmıştı. Tutuklanan ve hakkında 3 ayrı suçtan toplam 13 yıla kadar ceza istenen Ayşe Özkiraz'ın tutukluluk süreci devam edecek.

20 yaşındaki Ayşe Özkiraz, Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendini pratisyen hekim olarak tanıtmış, hastanede vakit geçirmek istediğini söylemişti. Yaptıklarıyla hastane çalışanlarını şüpheye düşüren Özkiraz, aylar sonra da yakayı ele vermişti. Hakkında 13 yıla kadar hapis cezası istenen Ayşe Özkiraz, ikinci kez hâkim karşısına çıktı.

Sahte doktor davasında ikinci duruşma

Çerkezköy 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Özkiraz, SEGBİS yöntemi ile bağlandı. Salonda Ayşe Özkiraz'ın avukatı ve Çerkezköy Devlet Hastanesi'nin avukatı hazır bulundu.
Özkiraz, önceki duruşmadan beyanlarına katıldığını belirterek, tahliyesini talep etti. Savcı, mütalaasında sahte doktorun cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını istedi. Mahkeme heyeti ise Özkiraz'ın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı 21 Şubat'a erteledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber