hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sahte site ile 3 milyarlık vurgun

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İzmir’de sahte internet sitesi kurarak kredi kartlarını kopyaladıkları 450 kişiyi 3 milyar lira dolandıran şebekeye 40 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan zanlılardan 49'u tutuklandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İzmir'de toplu taşımada kullanılan ulaşım kartlarına bakiye yükleme sitelerinin kopyasını kuran şüpheliler, hedefine sitelere kredi kartı bilgilerini yazanları aldı. Bu sistemle 450 kişi 3 milyar lira dolandırıldı.

  İhbar üzerine çeteyi takibe alan polis ekipleri tarafından 40 ilde 266 şüpheli tespit edildi. Eş zamanlı operasyonlarda 220 kişi gözaltına alındı. Çete üyelerinin çeşitli illerde bulunan mağdurlardan elde edilen tutarların farklı şirket ve şahıs hesaplarına aktardığı ortaya çıktı. Şüphelilerden 85'i şüpheli ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

  Şüphelilerden 49'u çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, 12 şüpheli elektronik kepçe şartı ile ev hapsi, 17 şüpheli adli kontrol şartı ile mahkemeden, 7 şüpheli de savcılıktan serbest kaldı. Operasyonda hakkında yakalama kararı olan şüpheliler ile ilgili çalışmalar sürüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow