hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şarık Tara'ya Bebek Camii'nde tören düzenlenecek

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKFulya Öztürk / CNN TÜRK

  Türkiye'ye önemli bir iş insanını daha kaybetti. Türk inşaat sektörünü dünyaya açan, Türkiye'ye önemli yatırımları olan, 88 yaşında hayatını kaybeden ENKA Holding Kurucusu Şarık Tara için bugün tören düzenlenecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İş dünyasının duayen ismi, Türkiye'nin önemli yatırımcılarından biriydi. ENKA Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Şarık Tara, 88 yaşında çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Haberin ardından Şarık Tara'nın sevenleri, dostları ve iş dünyası Tara ailesini yalnız bırakmadı.

  Şarık Tara'nın Bebek'teki evine taziye ziyareti için çok sayıda isim geldi. TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin ve FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin taziye için gelenler arasındaydı. Dostları Şarık Tarayı anlattılar.

  1930 yılında Üsküp'te doğan Şarık Tara, Şişli Terakki Lisesi'nden sonra hayalini gerçekleştirmek için İstanbul Teknik Üniversitesi'ne girdi. 1954 yılında mezun oldu. 1957'de ENKA'yı kurdu. Binlerce kişiye istihdam sağladı. Türk inşaat sekötrünü dünyaya açtı. Sanat, spor, eğitim dalında Türkiye'de önemli yatırımlara imza attı.

  Türkiyenin kıymetli iş insanlarından Şarık Tara, bugün son yolculuguna uğurlanacak. Öğle namazına müteakip Bebek Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığı'nda defnedilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow