hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Savunma sanayiinin motorları yerli mi? TEI Genel Müdürü CNN TÜRK'e konuştu

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Türkiye'nin yerli savunma sanayi ürünleri KAAN, HÜRJET, ATAK, Ankara'daki İstikbalin Yüzyılı programında tanıtıldı. O tören sırasında CNN TÜRK'e konuk olan TEI Genel Müdürü Mahmut Akşit, yerli jet motorunun bu yıl bitmeden ateşleneceğini söyledi. Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir ise Türkiye'nin insansız hava araçları alanında geldiği konuma dikkat çekti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye’nin yerli imkanlarla savunma sanayiinin havacılık dalında geliştirdiği projelerin tanıtıldığı İstikbalin Yüzyılı programında CNN TÜRK ekranlarına TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Akşit konuk oldu. ANKA insansız hava araçlarına PD170 motorlarını teslim etmeye başladıklarını söyledi. Aksungur İHA'nın da yeni motoruyla test uçuşları yaptığını belirtti.

  Savunma sanayiinin motorları yerli mi TEI Genel Müdürü CNN TÜRKe konuştu

  Savuma sanayiinde motor geliştirme çalışmaları yerlilik oranlarını artırıyor. Türkiye'nin yerlilik oranı yüksek savunma sanayii ürünlerinden bir diğeri de şüphesiz insansız hava araçları. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir de o başlığa değindi. "KIZILELMA'yı, AKINCI'yı TB-2'yi gördük. Burada da onların kardeşleri devam ediyor. Bu sektör bir yükselme trendinde" dedi.

  Savunma sanayiinin motorları yerli mi TEI Genel Müdürü CNN TÜRKe konuştu

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow