hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Seçim zaferine 320 bin kişilik kutlama! İlk kez Külliye'de yapıldı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Saatler gece yarısını gösterdiğinde gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın balkon konuşmasına çevrilmişti. Ama bu kez o konuşmanın adresi AK Parti Genel Merkezi değil, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi oldu. İşte o törenden kameralara yansıyan ayrıntılar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu kez AK Parti Genel Merkezi'nden değil Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden seslendi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk olan sadece ikinci tur değildi. Bir ilk daha vardı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kazandığı tüm seçimler sonrasında gelenekselleşmiş AK Parti Genel Merkezi'nden yaptığı balkon konuşmasını bu kez Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden yaptı. Külliye'nin bahçesine kurulan kürsüden verdi mesajlarını.

  Beştepe'de hazırlıklar sabahın erken saatlerinde başladı. Öncelikle basın mensupları için yer ayrıldı.

  Ardından bahçede hummalı bir çalışma başladı. Saatler ilerledikçe Külliye'nin önü de kalabalıklaşmaya başladı. Saatler 19'u geçtiğinde de Külliye'nin kapısı vatandaşlara açıldı.

  KÜLLİYE'DE KALPAKLI ATATÜRK RESMİ AYRINTISI

  Ellerde Türk bayrakları vardı. Külliye'ye de Türk bayrağı, Atatürk'ün ve Erdoğan'ınn resimleri asıldı. Kırmızı beyaz ile turkuaz renkte aydınlatıldı etraf. Kalabalık saatler 21:00'e doğru bahçe dışına taştı. Dışarıdaki kalabalık için de dev ekranlar kuruldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gece yarısına doığru Erdoğan Külliye'ye geldi. Cumhur İttifakının bileşeni ve Erdoğan'a destek veren partilerin liderleri de Külliye'de Erdoğan'la birlikte kürsüye çıktılar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow