hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti 28 Mayıs’a nasıl hazırlanıyor?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Türkiye, tarihinde ilk kez ikinci tur seçimi görecek. 28 Mayıs Pazar günü yeniden sandık kurulacak. Bu yüzden AK Parti'de 28 Mayıs çalışmaları başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da geçtiğimiz dakikalarda bu yönde bir açıklama yaptı. Peki İstanbul İl Başkanlığında son durum ne? Detayları CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik  son durumu şu ifadelerle aktardı;

  "Seçim sonucunu ve seçim verilerini takip eden önemli noktalardan bir tanesi de AK Parti İstanbul İl Başkanlığıydı. Aslında takvimler 14 Mayıs gününü gösterdiğinde burada hareketlilik bir hayli fazlaydı. Partililer bu noktaya gelmişti. Bunun yanı sıra vatandaşlar ellerine aldıkları bayraklarla yine parti binasının önünde AK Parti İstanbul İl Başkanlığının önüne gelmişti ve burada dev ekranlar kurulmuştu. Seçim heyecanı burada takip edilmişti. Sabah saatlerine kadar. Hatta yerli ve yabancı basın da buradaydı. Onlar da saatlerce canlı yayın gerçekleştirdi ve dün YSK Başkanı'nın açıklaması da yine partililer tarafından burada takip edildi ve seçimin ikinci tura kalacağının açıklanmasının ardından tekrar seçim çalışmaları başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özellikle dün il yönetimi ve ilçe yönetimleri buraya geldi. Bir toplantı gerçekleştirildi ve o toplantı sonucunda bugünden itibaren seçim çalışmaları tekrar hız kazandı. Geride bıraktığımız dakikalarda hatta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da Esenler'de yine ziyaretlerde bulundu. Yine seçimin ikinci tura kalması sebebiyle çalışmalara başladı. Yani kısacası hem il yönetimi hem de ilçe yönetimi bugünden itibaren seçim çalışmalarını hızlandırmış durumda."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow