Şehidin vasiyeti yürekleri yaktı

Şehidin vasiyeti yürekleri yaktı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Pençe-Kilit şehidi Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş ve Fırat Kalkanı şehidi Özel Harekat Polisi Mustafa Çalışgan son yolculuklarına uğurlandı. İki kentte de hüzün hakimdi. Yusuf Ataş'ın arkasında bıraktığı vasiyeti ise herkesi duygulandırdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"ÖLÜRSEM LÖSEMİLİ BİR KIZ ÇOCUĞUNA BENİM İÇİN BAKIN"

"Eğer ölürsem biriniz veya anlaşın bir şekilde kız çocuğu olsun bütün masraflarını karşılayın." Bu sözleri, vasiyeti herkesin yüreğini yakmıştı. Şehidin cenaze töreninde ise gözyaşları sel oldu.

ASTSUBAY ÇAVUŞ YUSUF ATAŞ TOPRAĞA VERİLDİ

Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş, 21 yaşındaydı. Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından açılan taciz ateşinde şehit düştü. Şehit için Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Ailesi, sevenleri askeri ve mülki erkan da oradaydı. Yusuf Ataş, lösemili bir kız çocuğuna bakılmasını vasiyet etmişti. O vasiyeti törende hatırlatıldı.

Lösemili çocuklar vakfı da sosyal medyadan bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "Vatan için gözünü kırpmadan şehitlik mertebesine yükselirken lösemili çocuklarımızı kalbinde taşıyan Mehmetçiğimizin vasiyetini yerine getirmek boynumuzun borcudur" denildi. Ve haberin ardından LÖSEV'e yüzlerce bağış yağdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

POLİS MUSTAFA ÇALIŞGAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Tokat şehidi Mustafa Çalışgan ise 34 yaşındaydı. Samsun İl Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevliydi. Fırat Kalkanı bölgesine görev için gönderilmişti. Teröristle girilen çatışmada şehit düştü. Ardında iki yetim bıraktı.

Memleketi Tokat'ta cenaze töreni düzenlendi. Şehit törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber