hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şehirler arası seyahat kısıtlaması bitti mi? İller arası seyahat nasıl olacak?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı tamamlandı. Kabine toplantısında alınan kararlar merak ediliyor. Birçok insan şehirler arası yasağın bitip bitmediğini araştırıyor. İşte şehirler arası kısıtlama hakkında bilgiler…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası normalleşme adımlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şehirler arası ve şehir içi seyahatle ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Bu çerçevede tamamı da 1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı da daha ileri bir saat olan 24.00'e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor. HES Kodu uygulaması yaygınlaştırılarak sürdürülecektir. Konuyla ilgili diğer ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacaktır. Tüm bu kararların ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

  ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

  Sağlık Bakanlığı ve Korona virüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan 1 Haziran 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde ele alındı, Haziran ayı boyunca uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabı kapsamında 1 Temmuz itibariyle seyahat kısıtlaması tamamen kalkıyor.

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow