Şehirlerarası taşımaya yeni kural | Video

Şehirlerarası taşımaya yeni kural | Video

Artık şehirlerarası otobüslerde sıcak ikram verilmeyecek, tüm ikramlar ambalajlı olacak. Koronavirüs nedeniyle alınan önlemleri içeren yeni karayolu taşıma yönetmeliği yayımlandı. Ulaştırma Bakanı, hem salgınla mücadelenin hem de sektöre desteğin süreceğini belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şehirlerarası otobüslerde yolculara sıcak çay-kahve ve açık yiyecek içecek servisi tarihe karıştı. Yeni yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, otobüslerde sıcak ikram verilmeyecek, ikramların tamamı ambalajlı olacak.

Yönetmelikle taşımacılık sektörü yetki belgeleri süresi de uzatıldı. Taşımacıların yetki belgelerine ilk yenilenme sürecinde ücretsiz olarak 6 ay ek süre verildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Salgınla mücadelede hassasiyetimiz ve sektöre desteğimiz sürüyor” dedi.

Hem salgınla mücedeleye hem de gıda güvenliğinin önemine dikkat çeken bakan, “Otobüslerdeki ikramların gıda mevzuatına uygun olması, ikram süreçlerinin de Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun yönergelerine tam uyum sağlanması konusunda hassasiyet gösteriyoruz" vurgusu yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Karaismailoğlu, "Tüm bu tedbirlerimizi yolcularımız ve işletmelerimizin sağlığı için yapıyoruz" dedi, temizlik, maske ve mesafe kuralına tam uyumun önemini hatırlattı.