hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şeker fiyatlarıyla kim, neden oynuyor?

  Şeker fiyatlarında marketten markete değişen fiyatlar dikkat çekiyor. Etiketler neredeyse üçer günlük aralıklarla değişiyor. Tüketici aynı ürünün birbirinden farklı etiketleri ile karşı karşıya kalıyor. Peki şeker fiyatlarına ne oluyor? Fahiş fiyat artışı nasıl yapılıyor? CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz, TÜKONFED Başkanı Aydın Ağaoğlu’na sordu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Marketten markete, markadan markaya. Şekerde fiyatlar tırmandıkça tırmanıyor. Şekere 4 ayda 11 kez gelen zam, soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

  Şeker fiyatlarıyla kim, neden oynuyor

  Konuyla ilgili konuşan TÜKONFED Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Yine birileri milletin ağız tadı ile oynuyor. Milletin çayına attığı, kahvesine koyduğu şekerin fiyatları adeta yıldırım gibi yükseliyor. Fahiş fiyat farkları var aman tüketici dikkatli olsun. Bunun yanı sıra serbest piyasa bu mu? Demek yani burada fiyat değişim tarihlerine bakıyorum, 3 gün önce, iki gün önce fiyat değiştirenler var. İşin ilginç tarafı bakın 3 yıl önce imal edilmiş bu şeker ve bugün bu fiyata satılıyor. Fiyatlar arasında yüzde 30"u varan fark var. El insaf milletin ağzının tadını kaçırmasınlar, tamam zor süreçlerden geçtik ama birileri de ayağını denk alsın çünkü hem milletin hem devletin sopası balyoz gibi kafalarına inebilir” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow