hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ‘Selam getirme’ görüşmesi: Yavaş, Akşener'den destek istedi mi?

  ‘Yerel seçimde CHP ile İYİ Parti iş birliği yapar mı?’ ihtimali gündemdeyken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Mansur Yavaş, yaklaşık yarım saat süren o görüşmenin içeriğini anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz yerel seçimde İYİ Parti ve CHP iş birliği ile sandığa gitmişti. Bu seçimde ise İYİ Parti’nin her yerde kendi adayını çıkarma kararı alması üzerine gözler büyükşehirlerdeki tabloya çevrilmişti. CHP’deki lider değişimi sonrası ‘Akşener’le bir temas olur mu? İş birliği yolu aranır mı?’ soruları gündemdeyken Ankara'da sürpriz bir görüşme vardı.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Görüşme talebi Mansur Yavaş’tan geldi. CHP’li Yavaş, Akşener’i Genel Başkan Özgür Özel'in bilgisi dahilinde ziyaret etti.

  Yarım saati aşkın süren görüşmede iki isme İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak ve Genel Başkan Yardımcıları Sedat Aksakallı ve Oktay Vural eşlik etti.

  Görüşmenin ardından Mansur Yavaş konuştu ve ‘Genel başkandan selam getirdim’ dedi.

  “Kendisine genel başkanımızın selam ve sevgilerini ilettim. Bundan sonrasını herhalde bir gelişme olur mu, olmaz mı onu bilmiyorum. Bu kadar daha sonrasında herhalde parti kurulları uygun görürlerse bir açıklama yaparlar nezaket ziyareti” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mart'ta yapılacak yerel seçimde CHP’nin adayı olması beklenen Yavaş'a, ‘Akşener’den destek istediniz mi?’ sorusu yöneltildi.

  Mansur Yavaş, “Buna benim talep etmeye yetkim yok. Sadece selam getirdim” sözlerini kullandı.

  Gözler bu görüşmenin ardından Meral Akşener ile Özgür Özel'in bir görüşmesi olup olmayacağına çevrildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow