hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Selden sonra ilk sağanak korkuttu! Dereler taştı, ev ve iş yerlerini su bastı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Sel felaketinde 17 kişinin hayatını kaybettiği Şanlıurfa’da yine sağanak etkili oldu. Dereler taştı, ev ve iş yerlerini su bastı. Bazı yolların yıkıldığı, bazılarının da kapandığı sağanakta vatandaşlar zor anlar yaşadı. Elazığ'da da sağanak bazı mahallelerde su baskınlarına yol açtı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sel felaketinde 17 kişinin hayatını kaybettiği Şanlıurfa’da sağanak etkili oldu. Dereler taştı, ev ve iş yerlerini su bastı. Hem kent merkezi hem de kırsal bölgelerde yollar göle döndü. Aniden bastıran yağış zor anlar yaşattı.

  Bazı bölgelerde adım dahi atılamadı. Vatandaşlar yüksek yerlere çıkarak selin dinmesi bekledi. Caddeler adeta dere yatağına döndü. Akıntı caddelerde ne varsa alıp götürdü. Sel bazı yolları yıktı ve kapattı. Araçlar mahsur kaldı.

  Selden sonra ilk sağanak korkuttu Dereler taştı, ev ve iş yerlerini su bastı

  Suya kapılan araçlar oldu. Su altında kalan ev ve işyerlerinde çalışanlar suyu tahliye etmeye çalıştı. Aşırı yağış yine rögarları tıkadı. Vatandaş da kendi önlemini aldı.

  Sileceklerin yetişmediği sağanakta kaza kaçınılmaz oldu ve iki araç çarpıştı. Biri uçuruma yuvarlandı. Sürücünün yaralandığı kazada otomobil vince bağlanarak çıkarıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Elâzığ’da da benzer manzaralar vardı. Kent merkezinde sokaklar adeta dereye döndü. Ev ve tarım arazileri sular altında kaldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow