hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Servis ücretleri %65 arttı

  İstanbul’da okul servis ücretlerine yapılacak zam belli oldu. Yeni tarife ağustos ayı itibarıyla uygulanmaya başladı. Ancak veliler fiyatlara yasal orandan daha yüksek zam yapıldığını belirtti. CNN TÜRK Muhabiri Serdar Er ve kameraman Bilal Söyleyenoğlu'nun haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Servis ücretleri belli oldu. Yeni tarife ağustos ayı itibarıyla devreye girdi. İstanbul'daki okul servislerinde zam oranı %65 oldu. Ancak veliler, "bu fahiş zam" dedi.

  Servislerde tavan fiyat uygulamasını bazı özel okullar çeşitli yöntemlerle aşıyor. Yasal olmayan zam oranı özel okul fiyatına yansıtılıyor.

  Servis ücretleri %65 arttı

  Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu fazla verilen servis ücretinin geri alınabileceğini belirtti. Ağaoğlu, “Hiçbir servis belirlenen fiyat üzerinde hizmet sunamaz. Özel okul velileri her şeyden önce hukuken tüketici sıfatını taşırlar bu nedenle şayet sözleşmede UKOME kararlarının üzerinde bir zam yazılıyorsa bu bedel hukuka aykırı olacağından her zaman için bunu geri isteme ve alma hakları vardır. Veliler okula yazılı olarak başvursunlar ve servis şirketi okula aitse servis şirketine şayet dışarıdan bir servisle anlaşılmışsa o servis şirketine UKOME’nin üzerine fiyat alamayacaklarını bildirsinler” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow