Sevigen: Bu kurultayın galibi Ekrem İmamoğlu'dur

Sevigen: Bu kurultayın galibi Ekrem İmamoğlu'dur

CHP tarihinde ilk kez bir genel başkan kurultayda kaybetti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun rakibi değişimcilerin adayı Özgür Özel, CHP'nin 8'inci genel başkanı oldu. CHP'deki kurultay sonucunun yansımalarını 23. Dönem CHP Milletvekili, eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen CNN TÜRK'e değerlendirdi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

CHP'de bir ilk yaşandı. Kemal Kılıçdaroğlu görev başındayken kurultay kaybeden ilk genel başkan oldu. Değişimcilerin adayı Özgür Özel, CHP'nin 8'inci genel başkanı oldu. 23. Dönem CHP Milletvekili-eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, kurultay sonucunu CNN TÜRK'te değerlendirdi. "Kemal Bey'in çekilmesi lazımdı. Hem kendisini, hem partisini, hem ülkesini düşünen bir genel başkan olarak kesinlikle oradan çekilmesi lazımdı ama çekilmedi. Zaten Kemal Bey 'Biz o eski CHP değiliz' diye bağırıyordu. O bakımdan partinin 'değiştireceğiz, değiştirmeyeceğiz' demesinin anlamı yok. Zaten parti değişti. Bu eski parti bizim parti değil. Şimdi orda kazanan Özgür Özel mi oldu? Bu kurultayın galibi Ekrem İmamoğlu'dur" dedi.

Sevigen: Bu kurultayın galibi Ekrem İmamoğludur

"KEMAL BEY İLE MÜCADELE ETTİK, BUNLARLA DA EDERİZ"

Yerel seçimler yaklaşıyor. Peki, CHP'deki değişim ittifakları nasıl etkiler? CHP'de HDP'ye karşı söylem değişikliği olur mu? Mehmet Sevigen, "Özgür Bey mesela Manisa'yı, Bartın'ı aldı sustu. Niye sustun, yanlışlıkları niye söylemedin ama biz hep söyledik. Şimdi ben Özgür Bey'e de Ekrem Bey'e de çok önemli bir şey söylüyorum. Eğer bu milletvekillerini pazarladıkları gibi belediye başkanlarını da pazarlayacaklarsa biz o gök kubbeyi onların başına indiririz. Meral Hanım'la oturup ya da HDP ile oturup yine söylüyorum nasıl Kemal Bey'le mücadele ettik yıllardır, şimdi bunlarla da mücadele ederiz" yanıtını verdi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Sevigen: Bu kurultayın galibi Ekrem İmamoğludur

"KAVALA'YA SELAM DIŞARIDA SEÇİM KAYBETTİRİR"

Sevigen, Özgür Özel'in kurultay konuşmasında Selahattin Demirtaş'a, Osman Kavalay'a selam göndermesini de eleştirdi. "Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala içerde seçim kazandırır kurultaylarda ama dışarda seçim kaybettirir" dedi.

 

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow