hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sevigen: Kılıçdaroğlu aday olursa CHP bölünür

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, CNN TÜRK'te konuştu. Sevigen, seçim sonucu üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Sevigen Kılıçdaroğlu'na "İstifa et", CHP'li belediye başkanlarınaysa "Partiyi kurultaya götürün" çağrısı yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "GÖREVİ CHP'Yİ YOK ETMEKSE AMACINA ULAŞIYOR"

  "Çekilmeyerek aday olursa bu parti duygusal olarak bölünür. Başka bir parti çıkar. SP'yi batıran kadrolar şimdi CHP'yi batırır. Kemal Bey'in görevi eğer gerçekten CHP'yi yok etmekse amacına ulaşıyor. Kardeşim ağlamanın anlamı yok. Yenildik, mağlup oldun. Alay ediyorlar Kemal Bey ile. Bir de diyor ki 'Yüzde 48 başarı.' Nerede başarı?"

  "KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER İSTİFA ETMELİ"

  Seçimden sonra CHP kadrolarında yaşanan değişimin yeterli olmadığını savundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu 12 seçim kaybetmesine rağmen özeleştiri yapmamakla suçladı. "20 bin tane sandıkta oyumuz yok, partinin kadrolarını bir tarafa bırakıyorum. Ayşelerin, Fatmaların umutla beklediği, verdiği oyları koruyamamaktan dolayı Kemal Bey ve arkadaşları bu partiden ayrılmaları gerekir. Partinin başında eğer yerel yönetimlere gidersek, zaten İstanbul'daki makas gittikçe kapandı. Ankara da öyle. AK Parti kırsalda önde. İki büyükşehirde kaybederiz. Kemal Bey bu CHP'ye hiç yakışmıyor. 12 yıldır yeter artık, istifa edip gitmesi gerekiyor. Meral Hanım'ın da istifa etmesi gerekiyor. 'Başbakan olacağım diyen Meral Hanım ne aldı, aldığı oy da belli. HDP'nin de gerisine düştü" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "KILIÇDAROĞLU İMAMOĞLU'NU ADAY YAPMAZ"

  Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, CNN TÜRK'te soruları yanıtladı. Sevigen, Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi halktan kopardığını ve seçimde en büyük yenilgiyi CHP'nin aldığını söyledi. CHP'li belediye başkanlarına kurultay çağrısı yaptı. "Kalkın kurtarın bu ülkeyi bu adamdan ya gitmiyor. Burada belediye başkanlarına büyük görev düşüyor, güç onlarda şimdi. Delegeleri seçsinler, toplasınlar imzayı, kongreye götürsünler Kemal Bey bırakmayacaksa. Ekrem Bey'i İstanbul'da aday göstermez Kemal Bey. Bu kadar kırgınlıktan, dargınlıktan, mücadeleden sonra Ekrem Bey kendi hakkını aramak için mücadele etmezse... Belediye başkanlığı mı, öteki genel başkanlık mı karar verecek" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow