hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şiddet mağduru kadın yetkililere çağrı: "Belki de son günlerim..."

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Şiddet mağduru Dilek Acu. Kızının babası tarafından sürekli saldırıya uğradığı için evinin önüne barikat kurmuştu. Ancak saldırgan Ahmet Çelik bir kez daha kapısına dayandı. "Seni burada yaşatmam" diye tehditler savurdu. İbrahim Konar ve Özcan Karaçam'ın haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eyüpsultan'da, imam nikahı ile birlikte yaşadığı ve alkol bağımlısı olduğu öne sürülen Ahmet Çelik'ten (46) şiddet gören Dilek Acu (41), kendini korumak için evinin önüne barikat kurdu. Ahmet Çelik, iddiaya göre Dilek Acu'na bıçakla saldırdı, evinin kamera sistemlerini parçaladı. Gözyaşları içerisinde yardım çağrısında bulunan Acu, 'Bu son röportajım olmasın. Ben bir ölü adayıyım. Gece evimin etrafını yumrukluyor. Elektrikleri kapatıp sus pus oturuyoruz. Polis gelince kaçıyor, 'Ben yapmadım' diyor. Kapımda bıçak biliyor, 'Seni keseceğim' diyor. Evime girerken saçlarımdan tuttu aşağıya kadar sürükledi. Bıçakla kolumu çizdi" dedi. 

  Eyüpsultan'da yaşayan Dilek Acu (41),  2009 yılında tanıştığı Ahmet Çelik ile dini nikah kıyarak evlendi. Çiftin bu birlikteliğinden 2010 yılında çocukları dünyaya geldi. Alkol bağımlısı olduğu öne sürülen Çelik, iddiaya göre eşine hamileyken şiddet uygulamaya başladı. Defalarca şikayetçi olan Acu, tehditlerine dayanamayıp doğum yaptıktan sonra Çelik'ten ayrıldı. Bu süre zarfında Acu, Çelik'ten tekrar şikayetçi oldu. Yaklaşık 10 yıl sonra 2020 yılında işsiz kalan Acu, Çelik'in ailesinin yaşadığı evin karşısında Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait bir arazide, tek katlı bir ev yaparak kızıyla birlikte yaşamaya başladı. 

  Dilek Acu o saldırılardan korunmak için evinin önüne bu şekilde barikat yaptırdı. Tahta kapıyı söktü ve demir korkuluktan da bir kapı yaptı. Ancak bu önlemleri yine yetersiz kaldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  EVİNİN ÖNÜNE BARİKAT KURDU

  Çelik kendisiyle tekrar evlenmek istedi. Çift tekrar birlikte yaşamaya başladı. İddiaya göre Çelik, alkol kullandıktan sonra eşi ve kızına şiddet uyguladı. Kızını can güvenliği için çocuk esirgeme yurduna veren anne Acu, kendisi için de uzaklaştırma kararı talep etti. Yıllardır esir hayatı yaşadığını ifade eden Acu'nun evine taktırdığı kamera sistemi de Çelik tarafından parçalandı. Son olarak geçen hafta Dilek Acu'yu darbederek bıçakla kolunu çizdi. 9 Haziran'da uzaklaştırma kararı iptal edilen Acu, kendisini korumak için demir kapı yaptırdı, evinin önüne barikat kurdu. Acu, yıllardır yaşadığı kabus dolu günleri anlatarak, Çelik'in ceza almasını talep etti. 

  Şiddet mağduru kadın, bu saldırıların bir an önce bitmesini istiyor. "Son günlerimi yaşamayayım ne olur"

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow