Sıfır otomobil bulunabiliyor mu?

Sıfır otomobil bulunabiliyor mu?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Sıfır otomobil bulmak zor. Var olan otomobillerde uzun süre sonra alınabiliyor. Bu durum ikinci el otomobil fiyatlarını da artırdı. Peki sıfır otomobil bulmak hala zor mu? Çip krizi ve tedarik sorunu aşıldı mı ? CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak ve kameraman Güngör Yılmaz'ın haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şu anda bayinizde sıfır otomobil var mı tüketici bayiden araç alabiliyor mu? Bu sorunun cevabı hayır geldim hemen araç alayım diyemiyoruz araç yok.

Araç alacaklar uzun süredir bu cevabı alıyor. İşte bu nedenlerden dolayı sıfır otomobil almak isteyenler uzun süre beklemek zorunda.

Uzunca bir dönemdir devam ediyor aslında bir arz talep dengesizliği bu salgın süreciyle birlikte başladı. Bazı otomobil üreticileri çip krizi ve tedarik sorununu aştıklarını açıkladı. Peki tüm markalar için tedarik süreci ve çip krizi sona erdi mi? Sıfır otomobile ulaşmak kolaylaşacak mı?

Bugün itibariıla bu süreç aşılmaya çalışılıyor bazı markalarda bu aşıldı bazı markalarda belirli aylarda daha iyi bazı markalarda hala bulunmadığı durumlarda var

Sıfır otomobille ilgili tedarik sorunu aşılmaya çalışılıyor. Bir çok araç bayinde sıfır otomobilleri görmek mümkün ama çoğu satılmış durumda hali hazırda yeni araç alacaklar bir ay yada üzerinde beklemek zorunda.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Daha önceden araç alacaklar hemen istediği marka model aracı renk seçenekleriyle birlikte alabilirdi ama bu salgınla birlikte kırıldı ve süre uzadı. Ama artık yavaş yavaş normale dönmeye başladık diyebiliriz.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber