hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sigortacılardan depremzedelere uyarı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından evlerini ve araçlarını sigortalatan depremzedeler, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için sigorta şirketlerine başvurarak hasar tespiti yaptırmaya başladı. Ancak sigortacılardan, depremzedelerin hasar başvurusu için acele etmemesi konusunda bir uyarı geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Depremde evleri araçları zarar görenler sigorta şirketlerine başvurmaya başladı. Ancak sigortacılardan depremzedelere bu konuda “Hasar başvurusu için acele etmeyin“ uyarısı geldi.

  Başkent Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Hacı Ali Yücel poliçesi olan araçlar, konutlar, iş yerleri ve can kayıplarında poliçe limitleri kapsamında ödeme yapıldığını belirtti. Ancak artçı sarsıntıların ve bağımsız depremlerin hala devam ettiğine dikkati çekti.

  Yücel, “Sigortalılar tazminatı aldıktan sonra da hasar meydana gelebilir. Vatandaşlarımız sigorta eksperlerini ikinci hasara ikna etmekte zorlanabilirler” ifadelerini kullandı.

  Yücel, ayrıca deprem bölgesinde bankalardan kredi çekenlerin mutlaka haklarını bilmesi gerektiğine dikkati çekti. Kullanılan kredi türü ile ilişkili hayat, konut, DASK, ferdi kaza, araç kasko ve trafik gibi sigortaları bankanın zorunlu olarak ya kendisinin ya da başka bir aracıya bunu yaptırdığını ifade etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yücel, “Vatandaşlar toplamda DASK, poliçede verilen sigorta bedeli ve poliçede belirtilen enflasyon oranı kadar tazminat alma imkanına sahipler.” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow