Sinan Oğan'dan Türk milliyetçiliği vurgusu: Bizim HDP ile yan yana gelmemiz imkansız

Sinan Oğan'dan Türk milliyetçiliği vurgusu: Bizim HDP ile yan yana gelmemiz imkansız

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Sinan Oğan, "Bugün itibarıyla HDP sayın Kılıçdaroğlu'na desteğini ortaya koymuştur. HDP biz desteklemiyoruz deseydi, Kürt vatandaşlarımız istediğine verebilirsiniz deselerdi ben anlayabilirdim. HDP kurumsal bir şekilde desteğini ortaya koymuştur" dedi. Oğan, "HDP ile yan yana gelmem eşyanın tabiatına aykırı." diye konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sinan Oğan, TRT Haber'de seçime dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Sayın Kılıçdaroğlu'ndan da hiçbir talebim olmadı. Ben bir prensip ortaya koydum." diyen Oğan, "Benim kırmızı çizgim HDP'ydi. Onları dışarı bırakarak bu seçimi nasıl kazanacaksınız? dedim. İkna edici bir cevap alamadım. HDP ile yan yana gelmem eşyanın tabiatına aykırı. " ifadelerini kullandı.

Sinan Oğan'ın açıklamalarında öne çıkan başlıklar şöyle:

"ÖBÜR TARAFTA O CİDDİYETİ GÖREMEDİM"

Türkiye'nin bu konudaki politikaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu dönüşler eminim ki daha da artacak. Sayın Kılıçdaroğlu sığınmacı mevzusunda yeni yeni 1 hafta içerisinde konuşmaya başladı. Öbür tarafta o ciddiyeti göremedim.

Tezkereye karşı çıkmakla sığınmacıları göndermek aynı anda olmaz.

"2. TURA KALMIŞSANIZ BU BİZİM SAYEMİZDEDİR"

Sayın Kılıçdaroğlu'na sadece şu hatırlatmayı yapmak isterim. Siz bugün 2. tura kaldıysanız bu, Sinan Oğan sayesindedir. Bunun farkında mısınız? Cumhurbaşkanlığı kazanmaya dair en ufak bir umut vermemişsiniz. 2. tura kalmışsanız bugün, bizim sayemizdedir. Hala çıkmış bize bir şeyler söylüyorsunuz. Çıksın bize teşekkür etsin.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sayın Kılıçdaroğlu'ndan da hiçbir talebim olmadı. Ben bir prensip ortaya koydum, ilkelerimizi ortaya koyduk. Seçimi kazanacağına dair hiçbir ikna edici bir şey kullanmadı. Benim kırmızı çizgim HDP'ydi. Onları dışarı bırakarak bu seçimi nasıl kazanacaksınız? dedim. İkna edici bir cevap alamadım. HDP ile yan yana gelmem eşyanın tabiatına aykırı.

"HDP'NİN OLDUĞU YERDE TÜRK MİLLİYETÇİLERİ OLMAYACAKTIR"

Bugün itibarıyla HDP Sayın Kılıçdaroğlu'na desteğini ortaya koymuştur. HDP biz desteklemiyoruz deseydi, Kürt vatandaşlarımız istediğine verebilirsiniz deselerdi ben anlayabilirdim. HDP kurumsal bir şekilde desteğini ortaya koymuştur.

3 sene önce yola çıktım ben ve 3 sene önce HDP Türk siyasetinin kilit noktası olmaktan kaldıracağız demiştir. HDP'nin olduğu yerde Türk Milliyetçileri olmayacaktır. Göreceksiniz.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber