Site sakinlerinin yönetim isyanı

Site sakinlerinin yönetim isyanı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İstanbul Büyükçekmece’deki bir sitede yaşayanlar, yüksek aidat ve alamadıkları hizmete karşı ayaklandı. Kat malikleri aylar süren yönetim krizini mahkemeye taşıdı. Mahkeme, mevcut yönetimin değişmesine hükmetti. Ancak yönetim kararı tanımıyor. CNNTÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Yasin Kamaloğlu'nun haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tencere tavalı eylemler, sözlü uyarılar ve hatta kavgalar. Burası Büyükçekmece'de büyük bir site. Sitede yönetim krizi büyüdü. Konu, mahkemeye kadar taşındı.

Site, 20 yıldır aynı kişiler tarafından yönetiliyor. Üstelik site sakinlerinin iddiasına göre alınan aidatlara karşı yapılması gereken hiçbir hizmet yapılmıyor. Site sakinleri ise bir yıldır mevcut yönetimin değişmesi için mücadele veriyor. Mahkeme site yönetiminin değişmesine karar verdi. İşte bu karar, site sakinlerinin verdiği hukuk mücadelesinin kanıtı niteliğinde. Mahkeme kararına göre mevcut yönetim yönetimden çekilecek, site yeni atanan kişi tarafından yönetilecek ancak mevcut yönetim mahkeme kararını tanımıyor.

Site sakinleri ise, site yönetimine “Eğer hizmet görmüyorsam sizce 856 dairenin aidatı nereye gidiyor olabilir? Aidatımız daha önceleri 480 lira iken 1500 liralara 2 katına çıkardılar sonrasında biz düşürülmesini talep ettik sonradan buna karşı çıktılar ‘hayır kabul etmiyoruz’ dediler. Daire başı 20 bin lira para ödedik 15 milyon para toplandı tek cephe yapıldı başka hiçbir şey yapılmadı” şeklinde tepki gösterdi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber