Siyasette "Meclis açılmadı" polemiği

Siyasette "Meclis açılmadı" polemiği

{ title }

SONRAKİ VİDEO

CHP’nin çağrısı sonrası salonda 200 vekil olmadığı için yapılamayan Olağanüstü Genel Kurul toplantısı üzerinden tartışmalar sürüyor. CHP liderinin eleştirilerine AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan yanıt geldi. Genel Kurula katılmayan HDP’den de CHP’ye tepki vardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP’nin sağlık çalışanları için olağanüstü toplantı çağrısının ardından yeterli sayı sağlanamadığı için toplantı gerçekleştirilemedi. Siyasette tartışma devam etti. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal sosyal medya hesabından "CHP’nin TBMM’yi olağanüstü toplantı davetinde de asıl mesele sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddete çözüm arayışı değildir. CHP her konuda olduğu gibi bu konuda da istismar siyasetini sürdürüyor" açıklamasını yaptı.

Genel Kurul’a dokunulmazlık fezlekesi gelebileceği endişesi ile katılmayan HDP’de CHP’yi eleştirdi. HDP’den CHP ve Millet İttifakı'na bir başka tepki de eski Milletvekili Ziya Pir'den geldi. Onun eleştirileri millet ittifakı adayı kim olacak tartışmaları üzerindendi. Pir’in, sosyal medya hesabından, "Kimse Mansur Yavaş'ı parlatmasın. Ne ona ne de Akşener’e HDP’lilerin vereceği oy yok!" paylaşımı yapması dikkat çekti.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber