Siyasette "yabancı uyruklu" tartışması

Siyasette "yabancı uyruklu" tartışması

Daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadığı gerilimle gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu kez de İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile karşı karşıya geldi. İddialara ilişkin sosyal medyadan karşılıklı paylaşımlar yapıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabında Gaziantep’te bir kadının yabancı uyruklu bir kişi tarafından zorla arabaya bindirilmek istendiğini ve bu kişinin tutuklandığını iddia etti. Özdağ'ın bu paylaşımına Gaziantep Valisi Davut Gül yanıt verdi.

"Karataş değil Abdulhamit Han, araçla değil yaya, jandarma değil polis, Suriyeli/Yabancı değil vatandaşımız, savcı değil mahkeme. Neresini düzeltelim? '' dedi. Ve ''Suç işleyen herkese cezası veriliyor. Münferit olaylar üzerinde gündem oluşturmak toplumsal barışımıza zarar veriyor!" paylaşımını yaptı. 

Bir açıklama da İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan geldi. Çataklı Özdağ'a ''Senin yalanların yüzünden dün Bolu’da parkta oturan dört masum bıçaklandı, biri de darp edildi! Senin yatacak yerin yok!" ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, daha önce de içişleri bakanı Süleyman Soylu ile gerilim yaşamış karşılıklı açıklamalar art arda gelmişti.