CHP'de seçim süreci boyunca o slogan kullanılacak

CHP'de seçim süreci boyunca o slogan kullanılacak

CHP genel merkezi binasına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının ve "Yeter söz milletin!" ifadelerinin yer aldığı dev afiş asıldı. 73 yıl önce CHP'nin iktidarını sonlandıran o sloganın parti genel merkezine asılması tartışma yarattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

73 YIL ÖNCE CHP İKTİDARINI SONLANDIRAN SLOGAN ASILDI

73 yıl önce CHP iktidarını sonlandıran "Yeter söz milletinindir" sloganını şimdi chp kullanıyor. Parti genel merkezine ve il ilçe başkanlıklarının binalarına o slogan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının da yer aldığı dev afiş asıldı.

SEÇİM SÜRECİ BOYUNCA O SLOGAN KULLANILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimler için 14 Mayıs'ı işaret ederken, Demokrat Parti'nin 73 yıl önceki "Yeter söz milletindir" sloganını kullanmıştı. Kılıçdaroğlu da salı günü Meclis grup toplantısında aynı sloganla Erdoğan'a cevap verdi. Edinilen bilgilere göre, CHP o sloganı kullanma kararını MYK'da ve yapılan strateji toplantılarında aldı. Seçim süresi boyunca da sık sık bu sloganın kullanılacağı öğrenildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP kaynakları, 14 Mayıs 1950'deki seçimin CHP için bir kayıp olmadığı görüşünde. Parti yetkilileri tarafından "Bugün o yıllardaki rakip ile Demokrat Parti ile aynı masadayız. Biz 14 Mayıs'ı bir yenilgi olarak değil, demokrasiye geçişin seçimle iktidarın el değiştirmesinin zaferi olarak kabul ediyoruz" denildi.