hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Soğuk havalar geri dönüyor! Sıcaklıklar 10 derece düşecek

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Önümüzdeki hafta yurt genelinde sıcaklıklar yerini soğuk havaya bırakacak. Bazı bölgelerde ise kar yağışı bekleniyor. Peki Marmara bölgesinde kar yağışı etkisini gösterecek mi? CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen soruları yanıtladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sıcaklıklar düşüyor, yurt genelinde sıcak geçen günler yerini soğuklara bırakacak. Önümüzdeki hafta başında sıcaklıklar yüksek seyretmeye devam edecek.

  Pazartesi günü İstanbul 20 dereceyi neredeyse geçecek gibi. Ege ve Akdeniz bölgesi yaz gibi bir gün yaşayacak pazartesi günü. Salı gününden itibaren ise sıcaklıklar yaklaşık 10 derece düşecek.

  "Salı günü ise hızlı bir düşüş var. Salı akşamı İç Ege'de İç Anadolu'da Karadeniz'in iç kesimlerinde Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek sıcaklıklar pazartesiye göre 10-12 derece düşecek.

  PEKİ KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUR MU?

  Bir günlük bir kış yaşayacak Türkiye. Yani çarşamba günü perşembe günü hava tekrar ısınmaya başlıyor. Dolayısıyla sadece 1 günlük kışın yerde kar örtüsü İç Anadolu da 5-10 cm olur.

  MARMARA BÖLGESİNDE İSE KAR BEKLENMİYOR.

  Marmara'da kar yok. İstanbul'da sıcaklık düşecek yani 20 dereceden 10 dereceye kadar düşer sıcaklık İstanbul'da 10 derecenin altına da inebilir. Perşembe gününden sonra ise sıcaklıklar tekrar yükselecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow