Son dakika... TSK'da FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı kararı

Son dakika... TSK'da FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı kararı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatları tespit edilen Jandarma Genel Komutanlığı'nda görevli 50 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden bazıları gözaltına alındı. Konya merkezli 31 ilde Fethullahçı düzenlenen operasyon kapsamında ise 32'si muvazzaf 50 asker hakkında yakalama kararı verildi. Muğla merkezli FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında da 7 ilde operasyon başlatıldı. Şüphelilerin yakalanması için operasyon sürüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki yapılanmasına yönelik bugüne kadar sürdürdüğü soruşturmalarda örgüt üyesi askeri personel ve bunlara mahrem imamlık yaptığı ileri sürülen şüphelilerin ifadesi doğrultusunda 50 örgüt mensubunun daha kimliği belirlendi. Bunun üzerine 32'si muvazzaf 50 asker hakkında yakalama kararı verildi. Konya merkezli 31 ilde bugün sabah saatlerinde eş zamanlı başlatılan operasyonda şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Muğla'da 15 gözaltı kararı verildi

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 7 ayrı ilde operasyon başlatıldı.

Eş zamanlı operasyonlarda 14'ü muvazzaf 15 TSK mensubu hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara'da 50 şüpheli hakkında yakalama kararı

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatları tespit edilen Jandarma Genel Komutanlığı'nda görevli 50 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden bazıları gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, Jandarma Genel Komutanlığı'nda görevli şüphelilerin, FETÖ'nün mahrem imamlar ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı ankesörlü telefonlar ile kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlendi. Daha önce yapılan operasyonlarda etkin pişmanlıktan yararlanan şüphelilerin ifadeleri ve teşhisleri sonucu FETÖ terör örgütü ile irtibatları saptanan 3 teğmen, 47 astsubay olmak üzere 50 asker şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sabah eş zamanlı düzenlediği operasyonlarda şüphelilerin büyük bölümü gözaltına alındı. Gözaltı işlemleri devam eden şüphelilerin tamamının aktif görevde olduğu belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber