Son Dakika- ABD Genelkurmay Başkanı yarın Türkiye'de

Son Dakika- ABD Genelkurmay Başkanı yarın Türkiye'de

{ title }

SONRAKİ VİDEO

ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford yarın Türkiye'ye geliyor. DEAŞ'la mücadelenin ana gündem maddesi olması beklenen ziyarette ayriyeten Türkiye'nin El Bab'dan sonraki önceliği olduğunu açıkladığı Rakka ve Menbiç bölgelerinde izlenecek stratejinin de ele alınacağı öngörülüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye’nin ABD ile Suriye’de DEAŞ’la mücadele ve Rakka operasyonu gibi konularda izleyecekleri yol belirsizliği sürerken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ABD’li mevkidaşı James Mattis ile NATO toplantısındaki görüşmesinin ardından şimdi de ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford Ankara’ya geliyor.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında, 'Yarın ABD Genelkurmay Başkanı Türkiye’de olacak ve Genelkurmay başkanımızla görüşecek. Rakka operasyonunu birlikte yapılıp yapılamayacağı değerlendirilecek. Benim gördüğüm ABD bu konuda kesin kararını vermiş değil. Önümüzdeki günler ABD’nin nihai kararını vermesinde etkili olacaktır.' dedi.

TSK açıkladı: Türkiye-Rusya arasında mutabakat imzalandı

Bu arada bir Rus askeri heyeti yarın TSK birimleri ile Türkiye'de gerçekleştirdikleri ziyareti tamamlamış olacak. Türk Silahlı Kuvvetleri geçtiğimiz ay Rusya Federasyonu ile askeri mutabakat imzalamıştı. 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber