SON DAKİKA: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN Türk'te

SON DAKİKA: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN Türk'te

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN TÜRK’te Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Kandemir önümüzdeki günlerde bilgisayar alımında KDV indirimi gelebileceğinin sinyalini verdi. Kandemir açıklamasında; "Gençlerin bir takım beklentileri var, özellikle bilgisayar ve elektronik alımlarla ilgili KDV alınmamasına ilişkin" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Erken Kandemir'in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Biz AK Parti siyasi hareketi, seçimden seçime sahaya çıkan bir hareket değiliz. Cumhurbaşkanımız teşkilatçılığa çok önem verdiği için aşağıdan gelen geri bildirimleri son derece önemsiyor. Biz sürekli sahada olan bir siyasi hareketiz. Çok yoğun bir Ramazan sonrasında Meclis'in kapanmasıyla yaz dönemini geride bıraktık. Arkadaşlarımız çok yoğun bir yaz temposunda milletimizle buluştular. Şimdi bu çalışmaları artık seçime doğru şekillendirmeye başlıyoruz. Bizim için 3 adım var. Birincisi saha çalışmaları. 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları adıyla yeni bir formata büründürüyoruz. İllerde ve bütün ilçelerde çok yoğun bir saha çalışması yapıyorlar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bizim açımızdan Genel Başkanımıza sunmak üzere sahanın nabzını şehir şehir aktarma gayreti içindeyiz. 81 ili biz bitirmiş olacağız, sonra 2. ve 3. turunu yapıyor olacağız. Bu şehirlerin nabzını tutmak adına çok değerli bizim açımızdan. Bu 1. aşaması. Türkiye'de 26 milyon hane var, her haneye gitmek, derdini dinlemek bizim birincil önceliğimiz. Bizim açımızdan her il her sokak her hane eşit derecede önemli. Bütün vatandaşlarımızın yanına gitmek bizim önceliğimiz çünkü biz Türkiye'nin partisi olduğumuzu düşünen bir siyasi hareketiz.

2023 SEÇİMLERİ

Milletvekili arkadaşlarımız inanılmaz yüksek bir performansla gayret gösteriyorlar. O gayret yeni arkadaşlarımız takviye edilerek mutlaka devam edecek. İl il anketlerimizi de yapmaya devam ediyoruz. Bir yandan bunun da çalışmasını yürütüyoruz. Üçüncüsü Seçim propaganda dönemi... 28 Ekim'de Ankara Arena'da AK Parti Yol Haritası'nı Cumhurbaşkanımız aktaracak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çok önemli bir seçime gidiyoruz. Cumhur İttifakı olarak seçimin öne alınmasıyla ilgili tartışma bizim gündemimizde yok. Muhalefet bunu defalarca gündeme getirdi. Sürekli bir tarih ifade ettiler, böyle bir gündemimiz yok. Haziran 2023'e de 9 ay kaldı, artık çalışmalara başlamanın da vakti geldi. Bu seçime mahsus, 2023'te cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Türkiye'nin adil bir ülke olarak masaya davet edilmesinin kıymetini görüyoruz. Biz yeni yüzyılımızda Türkiye'yi bambaşka bir lige taşımak sorumluluğumuz var.

Ana slogan açıklanmazsa bile orada biz konuşmasının arasında bunları göreceğiz. 28 Ekim'de AK Parti nasıl bir Türkiye hayal ediyor, onları Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşmış olacak.

SEÇİMİN ÖNE ALINMA İHTİMALİ Mİ DOĞDU?

Çok önemli bir seçime gidiyoruz, bu seçim sonuçlarını bütün coğrafya açısından çok değerli görüyoruz. Cumhurbaşkanımız da ifade etti, Cumhur İttifakı olarak MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli de ifade etti seçimin öne alınması ile ilgili bizim bir çalışmamız yok. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Muhalefet tarafından sürekli olarak bir öne alınacak konusu konuşuluyor, bizim böyle bir gündemimiz yok.

Bu seçime mahsus 2023'te Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Bu yeni yüzyılda kazanımlarımızı kutlayacağız. Dünyadaki bütün çatışma bölgelerinde Türkiye'nin adil bir ülke olarak masaya davet edilmesinin kıymetini görüyoruz. O görüşme trafikleri bile Türkiye'nin geldiği noktayı gösteriyor.

ANKET SONUÇLARI NEYE İŞARET EDİYOR?

Sayın Kılıçdaroğlu nerede yaptırıyor anketlerini onu bilmiyorum ama bunlar Kılıçdaroğlu'nun yeni iddiası değil. Kılıçdaroğlu her seçim öncesi benzer şeyleri söyledi, sandığa pek kalmadı, hep birlikte göreceğiz. Anketler üzerinden siyaset yapılmıyor, biz sahada siyaset yapıyoruz. Gerçeklik orada. Cumhur İttifakı bu seçimlerde bir kere daha yüksek bir oy oranıyla iktidara gelmeye talip. Bizim milleti kucaklamamız, yüreğimizdeki, aklımızdaki her şey şeffaf. Yaptıklarımız da ortada. Biz milletimizin karşısına çıkarken çok hazırlıklıyız. Tutarlılık çok önemli bir şey.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İnşallah milletimizin teveccühünden hareketle biz 2023 seçimlerinde girdiğimiz seçimler arasındaki en yüksek oyumuzu alacağız. Cumhurbaşkanlığı'nda en yüksek oyumuzu alacağız. Muhalefet ile Cumhur İttifakı'nın arasında bir fark var. Bir tane motivasyonları var; Erdoğan'ı devirmek. Cumhur İttifakı bir ilke ittifakı. Bütün bu yaptıklarımızın, kazanımlarımızın Türkiye'yi bambaşka bir ülke haline getirebileceğini, ülkemiz içerisindeki huzurun, tüm bunlardan bir sinerji üreterek yeni yüzyılında Türkiye'yi bambaşka bir yere taşıyacağımızı söylüyoruz. 

6'LI MASADA ADAY ÇATLAĞI MI VAR?

O cephenin müthiş bir kafa karışıklığının olduğu çok açık zaten güven vermemesinin sebebi de o. Hiçbir konuda ortak düşünmüyorlar aslında, yeniden geri getirmeyi düşündükleri eski sisteme dair de bir sürü açık bırakmışlar. O kadar parçalı o kadar karmaşık malesef güven vermeyen bir masa ki karşı masa, bunu milletimiz görüyor fark ediyor zaten.

Türkiye'de siyaseti azıcık takip edenler böyle bir masanın umut vereceğini, Türkiye'yi bambaşka bir yere taşıyacağını düşünebilirler mi?

ARAÇ ALIMLARINA İLİŞKİN DÜZENLEME OLACAK MI?

Başka meselelerle ilgili çalışmalarımız da var. Gençlerin bir takım beklentileri var, özellikle bilgisayar ve elektronik alımlarla ilgili KDV alınmamasına ilişkin... 

Biz hedefler koyar, o hedefleri milletimize anlatır, milletimiz derdi varsa onlara çözüm üretiriz. Adayın kim olacağı bizim açımızdan hiçbir ifade etmiyor. Biz birinci turda milletimizin oyuna talibiz. Bizim bugünkü saha gözlemlerimiz, Cumhurbaşkanlığımızda bizim en yüksek oy oranını alabileceğimi düşünüyoruz. Bunu söylerken, bu gözlemlerimizle ilgili bir şey. Kimsenin oyu bizim cebimizde değil. Bugünkü saha gözlemimiz bu bizim, milletimiz pandemide yaşanan türbülansı gördü. Sonrasında dünyada yaşanan enerjiyle ilgili yaşanan sıkıntıları gördü.

EYT DÜZENLEMESİ NE ZMAAN?

Bu çok teknik bir soru, Sayın Bakanımız çalışıyor, muhtemelen önümüzdeki günlerde kamuoyuna paylaşacaktır. Sayın Bakanımız konuyla ilgili kimler varsa onlarla istişare ederek bir yol haritası çıkarıyor. Ne EYT'nin dışında kalan milletimize bunun bedelini ödetmeliyiz ne de EYT'li arkadaşlarımıza haksızlık yapmalıyız. Bunun dengesi son derece önemli. 

BAZI ÜRÜNLERDE ÖTV İNDİRİMİ

Sayın Bakanlarımız çalışıyorlar. Milletimizin beklentilerine uygun şekilde hareket edeceğiz.