hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... 'Akşener-İmamoğlu-Yavaş görüşecek iddiası' İYİ Parti'den yalanlama!

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Son dakika haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le görüşeceği açıklanmıştı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu söz konusu görüşmenin olmayacağını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP: Sayın Genel Başkanımız, ismi zikredilen iki Büyükşehir Belediye Başkanımızın (Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu) Sayın Meral Akşener'i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine olumlu yaklaşmıştır. İki Büyükşehir Belediye Başkanımız bu görüşmede iradelerinin Sayın Genel Başkanımıza bağlı olduğunu, aday olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini iletecekler ve ittifakın devam etmesini talep edecekler.

  CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan, CHP Genel Merkezi'nden son dakika gelişmelerini aktardı: 

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşme taleplerine olumlu yaklaştı.

  Oldukça kritik ve önemli bir gelişme yaşandı bugün başkent Ankara'da. CHP kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre; Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi de daha önce belirttiği gibi 'Halil İbrahim Sofrası'nın küçülmesini değil, bilakis büyümesini arzulamaktadır' deniliyor.

  CHP kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre; İki büyükşehir belediye başkanının bu görüşmede iradelerinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na bağlı olduğunu, aday olarak da Kemal Kılıçdaroğlu'nu görmek istediklerini ileteceklerini ifade ediliyor. Meral Akşener'e iletilecek talepler arasında ittifakın devam etmesi de olacak. Ayrıca bu kapsamda genel başkanların oyunu alacak, her rengin oyunu alacak bir aday olacağının da altı çiziliyor. Görüşmenin nerede, ne zaman gerçekleşeceği henüz netleşmiş değil, ifade edilmiş değil.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ PARTİ'DEN YALANLAMA

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Millet İttifakı'nın desteği ve iş birliği ile seçildiğini vurguladığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulunduğunu hatırlatarak, "Bunun ardından özellikle bugün gün içerisinde bazı haberler kamuoyuna yansıtıldı. İlk olarak şu an Ankara'da bulunduğunu öğrendiğimiz kıymetli belediye başkanları, 10 belediye başkanının sayın genel başkanımızı ziyaret edeceği, ardından da birkaç saatlik bir dilim içerisinde Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş'ın genel başkanımızı ziyaretleri söz konusu olduğu yönünde kamuoyuna bilgi ve haber geçildi. Tabii biz şeffaf, sorumluluk anlayışımız gereği her konuda olduğu gibi bu konuda da açık ve netiz. Ne bizim böyle bir talebimiz olmuştur, ne de kıymetli belediye başkanlarının bizden böyle bir talebi olmuştur. Dolayısıyla şu anda kamuoyunda dolaşan bu bilgilerin hiçbirisi yani 10 belediye başkanı da dahil olmak üzere değerli 2 belediye başkanının da bu konudaki ziyaretleri ile ilgili bilgiler ve haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Biz istişareye önem veren bir siyasi partiyiz, sorumluluğumuzun da gerçekten farkındayız. Genel başkanımız bundan sonra sık sık değerli milletvekillerimizle ve başkanlık divanımızla bir araya gelecek. Bugün de yine bu gelişmeler doğrultunda bir görüş alışverişi yapmaktayız" ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow