hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA... Ankara'da ittifak görüşmeler: Siyasi partiler arasında baş döndüren trafik!

  CNN TÜRK Ankara temsilcisi Dicle Canova, seçim tarihinin netleşmesi ile birlikte hız kazanan seçim çalışmalarına ilişkin Ankara kulislerindeki son bilgileri CNN TÜRK canlı yayınında aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dicle Canova'nın aktardığı notlar şu şekilde;

  YENİDEN REFAH PARTİSİ NE KARAR VERECEK?

  Kararın eli kulağında, Erbakan değerlendiriyor.

  SAADET'İN TEKLİFİ 38 İLDE ORTAK LİSTE

  Saadet Partisi’nin teklifi 38 ilde ortay aday çıkartmak. Stratejiye uygun olarak belki süreç içerisinde bir karara varılacağının altı çiziliyor.

  İYİ Parti ile CHP arasında da 6’lı masa dışında görüşmeler sürüyor, CHP ile İYİ Parti bu kez bir önceki seçimden farklı olarak çok daha geniş şekilde kendi adayları ile yola devam edecekler belki. Şu an genel tavır ayrı liste çıkarması yönünde.

  KILIÇDAORĞLU’NUN GÖRÜŞMELERİ

  Dışarıdan Kılıçdaorğlu’nun adaylığına kim destek verecekse o sofraya oturacak. Cuma günü Kılıçdaorğlu’nun BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ile görüşmesi bekleniyor. Daha önce Baş’ın masaya oturması teklifi Meral Akşener tarafından getirilmişti ama kabul görmemişti işte şimdi Kılıçdaroğlu tarafından sofraya oturması hedefleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MUHARREM İNCE

  CHP kurmayları diyor ki İnce’nin söylemi eylemi belli zaten adaylığını da açıkladı, dolayısı ile şimdi gidip nasıl çekil diyeceksiniz diyorlar. Ama Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce kendisini arayıp tebrik ettiği için bu ziyaretler kapsamında İnce’yi ziyaret etmesi üzerinde duruyor ama şu anda bir randevulaşma yok.

  10 günlük bir süreç var, önümüzdeki hafta bu görüşmelerin yavaş yavaş gerçekleşmesini bekliyoruz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow