Son dakika... Bakan Kasapoğlu, CNN TÜRK'te

Son dakika... Bakan Kasapoğlu, CNN TÜRK'te

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hakan Çelik ile Hafta Sonu'nda soruları yanıtladı. "KYK kredi faizleri silinecek mi?" sorusuna Kasapoğlu, çalışmaların tamamlandığını belirterek "Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak" şeklinde yanıt verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hafta Sonu Hakan Çelik’le başlıyor, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, merak edilenleri Hafta Sonu’nda yanıtladı. Kredi ve yurtlar kurumu tarafından öğrencilere verilen KYK kredisi ödemelerine dair yeni düzenlemeler neler? Gençlik kamplarında hangi yenilikler yapıldı? Spor devrimi olarak adlandırılan yatırımlar Türk sporunu nasıl etkileyecek? Seyahatsever Projesi çerçevesinde hangi etkinlikler düzenlenecek? Konya, İslami Dayanışma oyunlarında nasıl bir organizasyona ev sahipliği yapılacak? Hakan Çelik sordu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, merak edilenleri yanıtladı.

Son dakika... Bakan Kasapoğlu, CNN TÜRKte

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun açıklaması şu şekilde;

Spora herkesin ulaşabilir olmasını istiyoruz. Sporda daha ilerisi ilk hedef. 60'dan fazla branşı destekleyen bir sistemimiz var. Her geçen gün yeni başarı tabloları bizi gururlandırıyor. Gerek tesisleşme gerekse işbirlikleri, uluslararası müsabakalarda başarılar çok ciddi gelişmeler.

Akademisyenler ve üniversiteler ile önemli çalışmalarımız var. Başarıların hiçbiri tesadüf değil, vizyonun ürünü. Büyük adımlar attık adımlarımızı büyüterek atmaya devam edeceğiz. 2022 yılını hareket yılı ilan ettik. Sporu fırsat eşitliği açısından önemli bir imkan görüyoruz. Hem sportif başarıda hem tabana yayılmasında gerekli.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sporcu destek programlarımız var, burslarımız var. Yeni açılımları da destekliyoruz, çok dinamik bir konu. 

Spordaki yeteneklerimiz bizzat takip ederek, önlerini açarak tesadüfen değil destekleyerek keşfedeceğiz. Türkiye bir basketbol ülkesi olacak. Biz sporda fırsat eşitliğine inanıyoruz. Cudi Cup gibi organizasyonlar yapıyoruz. Cudi Cup fırsat eşitliğinde önemli bir noktayı gösteriyor.

7 ayda 2 bin 632 madalya kazanıldı. Önemli bir aşamadır. Çok ciddi bir artış. Ve 38 farklı branş. Artık bir kaç branş yok. Okçuluktan yüzmeye, yüzmeden jimnastiğe kadar çok geniş bir yelpaze var ve bu yelpazeyi de büyüteceğiz. Olimpiyatlar da bunu gördük. Gelişimi gördük. Aldığımız madalyaları gördük. Kıl payı kaçırılan madalyaları gördük. 

'GENÇLERE KİTAP KART HEDİYE EDİYORUZ'

On binlerce kişiden kitabımız geldi diye teşekkür var. Bakanlık olarak çok önemli bir kitap çalışmamız var, gençlerimize mümkün olduğunca bu çalışmaları armağan ediyoruz. Öyküden, şiire, felsefeden edebiyata gençlere kitap kart hediye ediyoruz.

MEB ile önemli işbirliklerimiz var. Tesisler öğretmenlerin emrinde, antrenörlerde onlarla birlikte.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ANTRANÖR ADAYLARI ATANACAK MI?

Yeni çalışmalarımız var önümüzdeki günlerde açıklama yapacağız.

KYK KREDİ FAİZLERİ SİLİNECEK Mİ? 

Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız bununla ilgili açıklama yaptılar. Bizim genç odaklı siyasetimizi konuşuyoruz. Biz, özellikle gençlerimizin fırsat eşitliği noktasında artık her ilde 1 üniversite var. Genç odaklı siyasetimizin diğer bir yönü öğrenci harçlığı gündemde yok. Krediye burs sitemi en gelişmiş altyapı bizde. Türkiye’de kurumsal olarak burs sistemini Türkiye’nin gündemine getiren Cumhurbaşkanımızdır.

500 binden fazla öğrenciye bursa sağlıyoruz 1 milyondan fazla öğrenciye kredi sağlıyoruz. Gelinen noktada Kılıçdaroğlu diyor ki faiz… Faize en karşı olan biziz bu bir faiz uygulaması değildir. Burada tamamiyle 351 sayılı yurt hizmetleri kanununda yer alan uygulamadır. Rakamların bu anlamdaki istikrarın farklı durumda olması sebebiyle farkı gelişmeler oldu. Hiçbir konjonktüre öğrencilerimize kurban etmeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli adımları atacağız çalışmalarımız her şey hazır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gençlerimizi fırsatçıların malzemesi halin getirmeyiz kimseye müsaade etmeyiz. Bugüne kadar ne yaptıysak bundan sonra da aynı özveriyi sunacağız.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber