hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Bakan Yerlikaya duyurdu: İçişleri'ne bombalı saldırı girişimi

  Ankara'da bugün sabah saatlerinde peş peşe patlama ve çatışma sesleri duyuldu. İçişleri Bakanlığı önünde 2 teröristin saldırı girişimi önlendi. Teröristlerden biri kendini patlatırken, diğeri ise polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi. Çatışmada iki polis memuru yaralandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BAKAN YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Saat 09.30 sıralarında İçişleri Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 terörist bombalı saldırı eyleminde bulunmuştur. Teröristlerden biri kendini patlatmış, diğer terörist etkisiz hale getirilmiştir. Açılan ateş sırasında 2 emniyet mensubumuz hafif biçimde yaralanmıştır. Kahramanlarımıza acil şifalar diliyorum. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz amansızca devam edecektir" dedi.

  SON DAKİKA: Bakan Yerlikaya duyurdu: İçişlerine bombalı saldırı girişimi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Teröristlerin bakanlık önüne geldiği hafif ticari araçta bomba imha ekipleri tarafından inceleme yapılıyor.

  SON DAKİKA: Bakan Yerlikaya duyurdu: İçişlerine bombalı saldırı girişimi

  Saldırıda kullanılan LAV silahı

  SON DAKİKA: Bakan Yerlikaya duyurdu: İçişlerine bombalı saldırı girişimi

  Patlama anı kameralara böyle yansıdı.

  ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NDAN AÇIKLAMA

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: 01.10.2023 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısına, teröristler tarafından yapılan saldırı nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca  soruşturma başlatılmıştır. Gerçekleştirilen saldırı olayına ilişkin olarak Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince erişim engeli ve yayın yasağı kararı verilmiştir.

  ADALET BAKANLI TUNÇ: LANETLİYORUM

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ankara'da İçişleri Bakanlığı'na yönelik gerçekleştirilen bombalı terör eyleminin ardından açıklama yapan Adalet Bakanı Tunç;

  'İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen terör saldırısını lanetliyorum. Yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum.

  Hain saldırı ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal adli soruşturma başlatılmıştır. Olayla ilgili görevlendirilen Başsavcıvekili koordinasyonunda soruşturma tüm yönleriyle geniş çaplı şekilde sürdürülecektir.

  Bu saldırılar Türkiye'nin terörle mücadelesine hiçbir şekilde engel olamayacaktır. Terörle mücadelemiz daha da kararlı bir şekilde devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.' dedi.

  CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA İLE GÖRÜŞTÜ

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı telefonla aradı. Terör saldırısı ve yaralı güvenlik güçlerinin sağlık durumu hakkında bilgi alan CHP lideri Kılıçdaroğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "HAYATİ TEHLİKELERİ BULUNMUYOR"

  Bakan Yerlikaya, saldırı girişimi esnasında yaralanan polis memurlarının sağlık durumuna ilişkin açıklama yaparak şunları söyledi:

  "İçişleri Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde meydana gelen hain terör saldırı girişiminde yaralanan kahraman polislerimiz Alim Reis Demirel ve Erkan Karataş’ın tedavileri devam etmektedir. Çok şükür hayati tehlikeleri bulunmuyor.

  Kahramanlarımıza acil şifalar diliyorum."

  YAŞAR GÜLER'DEN AÇIKLAMA

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: İçişleri Bakanlığımızın önünde gerçekleşen terör saldırısını şiddetle lanetliyor, hafif şekilde yaralanan polislerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Eli kanlı teröristler bu coğrafyadan yok olup gidinceye kadar azimle ve kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow